....

Chyba na stránce: Roznášejte Betlémské světlo také letos! Nabízíme přehled termínů a tiskovku - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/stredisko/propagace/komunikacni-nastroje/2232-zapojte-se-do-akce-betlemske-svetlo-take-letos?autologin=1"

Roznášejte Betlémské světlo také letos! Nabízíme přehled termínů a tiskovku

Roznášejte Betlémské světlo také letos! Nabízíme přehled termínů a tiskovku

Plánujete se také letos zapojit do rozvozu Betlémského světla? Dejte vědět okolí, kde si mohou lidé světlo vyzvednout, přijít si zazpívat, rozsvítit vánoční strom nebo komu světýlko přinesete až domů.

Že jste se akce ještě neúčastnili? Možná je právě letos čas to vyzkoušet!

Jako každý rok přivezou skauti i letos do Česka vánoční plamínek Betlémského světla. Světýlko je zažehnuto v Betlémě, odkud se přesouvá do Vídně, a posléze je rakouskými skauty předáno skautským delegacím z celé Evropy. V České republice putuje nejprve do Brna, odkud je rozvezou vlaky po republice.

Pořádáte předávání Betlémského světla, nebo dokonce nějakou doprovodnou akci? Informujte o ní místní média! Betlémské světlo je žhavé vánoční téma a „pozitivní reklama“ se vám může jen a jen vyplatit! Aby to bylo co nejjednodušší, nabízíme předpřipravenou 

 – stačí pouze změnit označená pole a odnést ji nebo poslat do redakce místních novin. A to přece zvládne každý! 

Harmonogram letošního předávání Betlémského světla

12. 12. 14.00 
Přev­zetí Světýlka ve Vídni skautskými delegacemi z Evropy i zámoří – tentokrát v katolickém kostele ve farnosti Neusimmering na náměstí Enkplatz.

18. 12. 15:00 
Předání v pražské katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha: Od skautek a skautů převezmou Betlémské světlo zástupci církví, Hlavního města Prahy a Českého rozhlasu.

19. 12. po celý den
Rozvoz vlaky po České republice: Světlo se ráno vlaky rozjede po celé České republice.

Jak se můžete zapojit?

  • Na www.betlemskes­vetlo.cz najdete trasy vlaků, které povezou Betlémské světlo. Přijďte si připálit plamínek.
  • Pokud se chystáte světlo roznášet nebo pokud chcete pořádat ještě nějakou doprovodnou akci, informujte o ní vložením informace do online mapy.
  • Seznam akcí na www.betlemskesvetlo.cz/app/mistni-akce.html se zaplňuje, proto neváhejte a přidejte se. Pokud jste ještě nezačali připravovat zajímavou akci ve vašem městě, je právě teď nejvyšší čas se domluvit třeba v knihovně, na vánočních trzích, v kostele nebo na úřadě.
  • Zakládáte-li na Facebooku místní událost týkající se roznášky Betlémského světla, můžete použít úvodní obrázek pro facebookovou událost. Ke stažení zde
  • Objednejte si doprovodné materiály k akci Betlémské světlo! I když jde v hlavním smyslu o samotnou akci posilující duchovní rozměr a lidskou sounáležitost, můžete svou činnost podpořit také doprovodnými materiály, které jsme si pro vás tradičně připravili a o které jste v minulosti projevovali velký zájem. K dispozici jsou samozřejmě i plakáty, prohlédout a objednat si je můžete zdarma ve skautském e-shopu .
  • PLAKÁTY - Základem a prvopočátečním bodem vašeho úsilí musí být to, abyste ostatním dali o vaší akci vědět. Za tímto účelem si můžete ve skautském obchodě objednat ZDARMA plakáty Betlémského světla. Vybírat si můžete ze čtyř grafických provedení. Nezapomentě napsat čas a místo konání vaší akce. 

Jitka Taussiková
tisková mluvčí Junáka - českého skauta

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 3807x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

2 Názory
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu