....

Chyba na stránce: Využijte možnosti skautISu k propagaci oddílu - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/stredisko/propagace/komunikacni-nastroje/286-nabory/web/socialni-site/987-vyuzijte-moznosti-skaut-isu-k-propagaci-oddilu?autologin=1"

Využijte možnosti skautISu k propagaci oddílu

Využijte možnosti skautISu k propagaci oddílu

Chcete zužitkovat kontaktní a náborové informace vložené do skautISu i na vlastním střediskovém či oddílovém webu? Nabízíme hotová řešení, která snadno vložíte na libovolný vlastní web, a tím ho propojíte s daty ve skautISu.

Co jsou hotová řešení – skautIS Remote Components?

Jde o připravené internetové stránky – „komponenty“, které jednoduše můžete vložit na libovolný skautský web a díky tomu nabídnout návštěvníkům vždy aktuální a zajímavě zpracované informace uložené přímo ve skautISu. Nyní již nebudete muset každou změnu provádět na všech skautských webech a ještě v registraci, prostě jednoduše údaj změníte ve skautISu a změna se okamžitě na všech webech projeví!

Jaká hotová řešení jsou k dipozici?

V první vlně hotových řešení jsme vytvořili dvě zajímavé komponenty, které určitě na svých webech oceníte nejen v době náborů na konci srpna a v září.

1. Kontakty na jednotky (UnitContacts)

Toto hotové řešení umožňuje vložit do vašich webových stránek přehledně zpracované kontakty na libovolnou jednotku Junáka. Pokud jde navíc o středisko, je možné nechat najednou zobrazit i kontakty na všechny podřízené oddíly a družiny.

Ukázka vzhledu komponenty:

Komponenta kontaktů umí zobrazit:

 • název jednotky + logo/znak
 • sídlo, kontaktní adresu a bankovní účty (u organizačních jednotek)
 • veřejné kontakty na jednotku
 • jméno vedoucího, zástupce a kontaktní osoby jednotky
 • má-li jednotka vyplněny náborové údaje, pak i informace o klubovně a termínech schůzek v ní, včetně věkových kategorií přijímaných členů

Podrobné informace a návod na vložení této komponenty naleznete na webu nápovědy skautISu v sekci Programátoři > Hotová řešení.

2. Interaktivní mapa náborových informací (MapAdvitising)

Velmi zajímavým řešením, které lze využít nejen na oddílových a střediskových webech, ale i webech vyšších organizačních jednotek, je interaktivní mapa náborových informací. Tato mapa umožňuje vyhledávat veškeré klubovny a v nich se konající schůzky, které odpovídají zadaným kritériím. Návštěvník vašeho webu si tak může vyhledat vhodnou schůzku podle pohlaví a věku zájemce, stejně tak může vybrat požadovaný den schůzky. Následně se na mapě zobrazí všechny odpovídající údaje a návštěvník webu si může zobrazit detailní informace.

Ukázka vzhledu komponenty:

Chcete-li zobrazit originální velikost ukázky, klikněte na obrázek.

Komponenta interaktivní mapy umí:

 • vyhledávat místa a termíny schůzek podle několika kritérií
 • výsledky hledání zobrazuje na mapě
 • prohledávaná data lze omezit např. na středisko a všechny jeho oddíly a družiny, stejně tak je ale možné provádět hledání například napříč celým krajem
 • v detailních informacích se zobrazují všechny termíny schůzek v dané klubovně, ty hledané jsou barevně zvýrazněny

Podrobné informace o této komponentě naleznete na webu nápovědy skautISu.

Jak vložit hotová řešení na náš web?

Vložení těchto komponent do libovolných internetových stránek je velmi snadné. Ovšem pro zachování vysoké bezpečnosti a přehledu o tom, které weby data skautISu využívají a zobrazují, je nutné nejprve každý web k použití těchto komponent registrovat.

Postup vložení komponent na vlastní web je tedy následující:

 1. Navštivte ukázkový web, vyzkoušejte a vyberte si hotové řešení, které chcete na svůj web vložit
 2. Zaregistrujte své internetové stránky, aby mohly využívat propojení se skautISem (registrace se provádí na základě přihlášení pomocí jména a hesla do skautISu)
 3. Počkejte na potvrzení registrace (podléhá schválení administrátorů skautISu, ale snažíme se ji provádět co nejrychleji)
 4. Vložte jednoduše hotové řešení do internetové stránky pomocí připraveného kódu

V případě nejasností či zájmu o bližší studium problematiky doporučujeme navštívit web nápovědy skautISu, kde je vše podrobně popsáno.

Máte nápady či připomínky?

V tom případě neváhejte a sdělte nám vše, co vás k hotovým řešením napadne a to buď do komentářů pod tento článek, nebo pomocí nových požadavků a dotazů na webu Technické podpory skautISu (založili jsme tam novou „zakázku“ remote components – hotová řešení, kde můžete všechny připomínky sdělovat).

Věříme, že vás tato první hotová řešení zaujmou a budete je na svých webech hojně využívat.

Ondřej Peřina – Jerry
vedoucí projektu skautIS
e-mail: ondrej.perina­@junak.cz
mobil: 733 457 315 (Skautská Telefonní Síť)

logo

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu