....

Chyba na stránce: Připravujeme oficiální skautské video "Co je skauting?". Co by v něm nemělo chybět? Komentuj do 15. března! - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/stredisko/propagace/komunikacni-nastroje/3051-pripravujeme-oficialni-skautske-video-co-je-skauting-co-by-v-nem-nemelo-chybet-komentuj-do-15-brezna?autologin=1"

Připravujeme oficiální skautské video "Co je skauting?". Co by v něm nemělo chybět? Komentuj do 15. března!

Připravujeme oficiální skautské video "Co je skauting?". Co by v něm nemělo chybět? Komentuj do 15. března!

Video je jedním z hlavních komunikačních formátů dnešní doby, od televize po sociální sítě. V posledních letech se vydařilo nemalé množství videí, které skauting nějak ilustrovaly (od náborových po dokumentární), ale video, kterým bychom v několika minutách představili skauting, k dispozici nemáme. Na konci roku 2017 jej mít budeme. Ovlivni jej i Ty!

V průběhu roku 2017 vznikne krátké video, jehož cílem bude neskautské veřejnosti stručnou a atraktivní formou představit dnešní skauting. Co to skauting je, co pro mladého člověka znamená, jak funguje. Video, které si oddíly a střediska budou moci umístit na své webové stránky, které najde významné místo na www.skaut.cz, na skautských profilech na sociálních sítích, které nabídneme mediálním portálům pracujícím s videoformátem apod. Video bude na zadání zpravodaje pro komunikaci vytvářet dobrovolnický Skautský video audio tým.

Zahajujeme nyní přemýšlení o tom, co by dané krátké video mělo obsahovat, co by mělo sdělovat, co by nemělo opomenout, s čím by mohlo pracovat. Pomůže nám, když budete přemýšlet s námi.

Co o videu víme už dnes a pravděpodobně se nebude výrazně měnit:

  • hlavní cílový divák – obyvatel Česka, neskaut, mladší dospělý
  • délka videa - prozatímní předpoklad 90 až 240 vteřin
  • zahrnuty budou pojmy dobrodružství, charakter, příroda, kamarádi


O co stojíme:

  • podněty, co by video mělo/mohlo obsahovat
  • podněty, čemu se ve videu vyvarovat
  • tipy na zajímavé video ze skautského zahraničí
  • tipy na jakákoli videa, která jsou z Vašeho pohledu zajímavá formou, obsahem či nějakým jedním konkrétním aspektem

Pro Vaše podněty otevíráme sdílený dokument, uzávěrka je 15. března. Někdy může být dobrým příspěvkem pár jednoslovných pojmů, jindy se hodí filozofující traktát. Je to na Vás. Pokud budete vkládat odkaz na video, nezapomeňte uvést, co je na něm z Vašeho pohledu inspirativní (nebo naopak špatné).

Sdílený dokument pro podněty k tvorbě zadání videa “Co je skauting” >>>

Máš nápad na celý scénář, ale nechceš ho sdílet veřejně? Nebo jednu potenciálně geniální myšlenku, u které nechceš, aby byla veřejně dostupná? Nebo konkrétní dotaz? Nebo můžeš vznik videa nějak podpořit? Piš na komunikace@skaut.cz.

PODSTATNÉ: Stojíme o názory většinové i menšinové, ty, které jsou u Vás na středisku samozřejmé, i ty, kde se třeba s ostatními neshodnete. Vyhodnoceny budou všechny došlé podněty. Následné rozhodnutí o zadání bude v rukou zpravodaje pro komunikaci.

Těšíme se na všechny došlé tipy, podněty, zamyšlení! Díky!

Vojta Petr - Ojta, hlavní produkční
Skautský video audio tým

Petr Vaněk – Permoník
zpravodaj pro komunikaci a projekty služby společnosti

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 1226x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu