....

Chyba na stránce: Registrace 2015 začala! Základní přehled termínů a informací pro každého - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/stredisko/registrace/faq-a-dulezite-pojmy/1460-registrace-2015-zacala-zakladni-prehled?autologin=1"

Registrace 2015 začala! Základní přehled termínů a informací pro každého

Registrace 2015 začala! Základní přehled termínů a informací pro každého

Tento týden (2. 12.) byly na ústředí založeny registrační kategorie pro registraci 2015 a jsou tak k dispozici organizačním jednotkám k převzetí a založení vlastních kategorií. Kraje mají povinnost je založit do 9. 12., okresy 16. 12. a střediska nejpozději 2. 1. 2015.

Výše členských příspěvků pro rok 2015 pro ústředí činí 195,-Kč bez časopisu a 235,-Kč v případě odebírání spolkového časopisu. Více v samostatném článku.

Celá registrace se řídí Směrnici k registraci, která by měla být aktualizována během prosince. Všechny ustanovení v dosud platné směrnici a pokynu k registraci 2014 zůstávají i nadále v platnosti a bude se jimi řídit také registrace letošní.

Ke změně dochází jednak u osob, které neprojevily vůli se registrovat (více viz. článek „Jak naložit se členy, kteří se nechtějí registrovat“), za něž bude muset organizační jednotka uhradit členský poplatek, pokud budou v době registrace jejími členy. Druhou změnou je zrušení kategorie „po termínu“, která již dále nebude vůbec existovat.

Registrace střediska musí být odevzdána 31. ledna 2015. Zadaná data jsou platná k datu odevzdání registrace (vyhodnocování věku osob v registraci se provádí k datu 31. ledna). Registraci jednotky lze odevzdat až v roce 2015 (od 2. ledna), přestože registrační kategorie mohou být založeny i dříve.

Upozorňujeme, že součástí registračních dat je také odevzdání hospodářského výkazu za uplynulý rok 2014 (ale na ten je čas ještě několik měsíců).

Přehled nejdůležitějších ustanovení k registraci 2015 naleznete na Křižovatce, v sekci registrace.

Články a informace, které vám s registrací pomůžou 

Pro zpracování registrace můžete využít nápovědu skautISu a doprovodné články k registraci na Křižovatce:

  • -        Jak zvládnout registraci bez shonu – čím začít a na co nezapomenout
  • -        Přihlášky a vše, co byste o nich měli vědět, nově také existují evidenční listy mladšího i dospělého člena pro získání osobních údajů – více v dalším článku Přihlášky a zapojení všech dospělých do registrace. Článek popisuje, jak jednoduše získat přihlášky od dospělých členů (a to i těch, kteří jsou členy již několik let a jejichž přihláška se mohla časem ztratit; mimo to mohou také vyjádřit svůj souhlas s nakládání s obsobními údaji)
  • -        Nabízíme také rychlého průvodce registrací – obsahuje To-Do listy, kde jsou jednotlivé kroky registrace popsané a můžete si je odškrtnout v přehledné tabulce (obsahuje mimo jiné odkazy na rozšiřující články nebo nápovědu)
  • -        Zapomenout bychom neměli ani na novinky v dalších předpisech. Nové stanovy a organizační řád zavádí, že osoba se stává členem Junáka až ve chvíli zápisu osoby do seznamu členů ve skautISu a upřesňují důvody pro ukončení členství.

Co dělat, pokud si nevíte rady?

S případným dotazy a připomínkami se, prosíme, obracejte:

  • v první řadě na své střediskové, popř. okresní či krajské zpracovatele registrace
  • pokud neuspějete tak na e-mail: registrace@skau­t.cz
  • v mimořádně akutních případech pak telefonicky na správní oddělení KÚJ (tel. 234 621 278)

Děkujeme všem zpracovatelům registrace za jejich dobře odvedenou práci.

Jan Mesl (Mýval)
Kancelář ústředí Junáka

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 2386x

Práce s článkem

4
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

7 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu