....

Chyba na stránce: Majetek ve skautISu - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/stredisko/registrace/faq-a-dulezite-pojmy/294-navody/1307-majetek-ve-skautisu?autologin=1"

Majetek ve skautISu

Majetek ve skautISu

Nová verze skautISu nasazená minulý týden přináší zcela nový modul MAJETEK (samostatná karta v menu u každé z jednotek). Zatím pouze v základní verzi, nicméně pro potřeby evidence majetku a provádění pravidelných inventarizací bude nový modul žádaným pomocníkem.

Každá jednotka včetně oddílů si tak může založit svůj vlastní sklad majetku a do něj zapsat veškerý majetek ve vlastnictví jednotky. Každá položka má svůj název, inventární číslo a jedinečné ID v rámci skautISu. Samozřejmostí je evidence všech detailů, jako jsou: datum pořízení, nákupní cena, popis, výrobní číslo, ilustrační fotografiea další.

Modul dále umožňuje:

-          Založení více skladů u jednotky (např. dle místa, kde se majetek nachází; tuto funkci oceníte během inventarizace táborového vybavení, které je často uskladněno v externím skladu)

-          Každou položku označit vlastním tagem (např. podle toho, kdo se o daný majetek stará apod.)

-          Označit libovolnou položku příznakem „k zapůjčení“ a tím ji nabídnout ostatním jednotkám

-          Řadit skupiny vybavení dle kategorií (např. táborové vybavení, vybavení na vaření, sportovní potřeby apod.)

-          Sledovat, zda jsou položky vypůjčené nebo jsou ve skladu (tato funkce se bude hodit spíše velkým střediskům, které často půjčují své vybavení)

-          Dále se evidují platné a již vyřazené položky.

SkautIS samozřejmě nabízí množství vlastních kombinací a možností, jak majetek třídit, vyhledávat a exportovat seznamy majetku pro tisk pro potřeby inventarizace.

V případě založení skladu na úrovni družiny, nebo oddílu, se sklad automaticky propíše na úroveň střediska.

Všechny možnosti si můžete testovat v testovací verzi skautISu nebo se rovnou pusťte do pravidelné inventarizace oddílového majetku za pomoci skautISu. V případě, že vám bude v modulu majetku něco chybět, napište nám o tom.

V budoucnu bude možné přidávat další fotografie vybavení a dokumenty formou příloh (např. kupní smlouvy, záruční listy apod.)

Přejeme příjemnou práci!

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 1868x

Práce s článkem

6
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

5 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.
  Nahlásit chybu