....

Chyba na stránce: Zpráva k registraci 2017 | Téměř 58 tisíc členek a členů, grafy a zajímavá čísla - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/stredisko/registrace/faq-a-dulezite-pojmy/3352-zprava-k-registraci-2017-temer-58-tisic-clenek-a-clenu-grafy-a-zajimava-cisla?autologin=1"

Zpráva k registraci 2017 | Téměř 58 tisíc členek a členů, grafy a zajímavá čísla

Zpráva k registraci 2017 | Téměř 58 tisíc členek a členů, grafy a zajímavá čísla

Již tradičně na konci června přinášíme zprávu (analýzu) k registraci, tentokrát z dat registrace roku 2017. Přestože letošní zpráva je záměrně o něco kratší než ta loňská, tak v ní najdete ty nejdůležitější přehledy a informace o členské základně, jejím složení, jednotkách, ale také táborech či několik zajímavostí a žebříčků.

Cílem zprávy je poskytnout základní pohled na důležité, ale i zajímavé ukazatele o organizaci a jejich členech. Zároveň jsme rádi, že i v roce 2017 pokračuje růst členské základny. Můžeme tak konstatovat, že v roce 2017 je v Junáku - českém skautu přesně 57840 členek a členů, což je proti loňskému roku růst o dalších 2307 osob.

Letošní zprávu jsme záměrně udělali o něco kratší než tu předchozí - soustředíme se v ní na ty nejdůležitější informace, které prenetujeme v různých grafech, tabulkách a komentovaných přehledech. Od letošního roku tak přecházíme na nový systém vydávání zpráv k registraci, kdy dva roky po sobě budou vycházet zprávy v rozsahu cca 10 stran (podobně jako tato zpráva) a vždy ve třetím roce (obvykle předcházejícím Valnému sněmu), budeme vydávat mnohem rozsáhlejší zprávu (v podobném rozsahu jako ta loňská), která kromě čísel bude přinášet i podrobnější analýzy a zkoumání vybraných zajímavých oblastí členské základny. 

Zpráva k registraci 2017 ke stažení

Každý člen Junáka - českého skauta, ale i každý návštěvník Skautské křižovatky, má možnost si celou zprávu k registraci 2017 stáhnout v PDF a dle potřeby s ní dále pracovat.

Další přehledy, vizualizace a otevřená data

Kromě samotné PDF zprávy k registraci 2017 můžete také kdykoli navštívit web skautských open dat a na něm si nejen kdykoli prohlédnout jakoukoli ze zpráv k registraci i z minulých let, ale také se pustit do prohlížení a zkoumání různých map a vizualizací či dokonce do datových tabulek s nejrůznějšími údaji o členské základně, které se do papírové zprávy nedají vložit. Data na tento web postupně doplňujeme v různých obdobích celého roku.

Mapa působení a růstu skautingu v ČR
Letos bychom rádi upozornili na velmi zajímavou mapu, kterou na základě dat z registrace připravil Prófa a dá se stáhnout právě na webu open dat.

Open-data najdete na samostatném webu:
is.skaut.cz/opendata

Podělte se o svůj postřeh

Pokud při čtení zprávy k registraci 2017 narazíte na nějakou zajímavost, nebo byste sami rádi něco prozkoumali a zpracovali vizualizaci či práci, která s daty bude pracovat, určitě se nám nevýjete ozvat formou komentáře pod tímto článkem, případně zasláním e-mailu na registrace@skaut.cz 

 

S přáním dobrého a zajímavého čtení

Ondřej Peřina (Jerry)
zpravodaj VRJ pro ICT a organizaci

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 1046x

Práce s článkem

4
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu