....

Chyba na stránce: Usnadněte si registraci, rozesílání podkladů k platbám i kontrolu úhrad - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/stredisko/registrace/faq-a-dulezite-pojmy/3636-usnadnete-si-registraci-s-h-skauting-rozesilani-podkladu-k-platbam-i-kontrola-uhrad?autologin=1"

Usnadněte si registraci, rozesílání podkladů k platbám i kontrolu úhrad

Usnadněte si registraci, rozesílání podkladů k platbám i kontrolu úhrad

Systém h.skauting.cz usnadňuje hospodářskou agendu. V tomto článku se dozvíte, jak si ušetřit práci a čas při výběru registračních poplatků. Další možnosti využití systému h.skauting.cz se dozvíte v tomto článku.

Jak h.skauting usnadní registraci?

  • vygeneruje variabilní symboly pro úhradu plateb
  • rozesílá maily s podklady k platbám
  • u Fio banky lze zkontrolovat, kdo již uhradil (načte se bankovní výpis a přiřadí se dle variabilních symbolů)

 

V dalším textu naleznete návod na zpracování registračních poplatků pomocí h.skauting.

H.skauting využijte, až budete mít ve skautIS založenou registraci a osoby budou zatřízené v registračních kategoriích.

Systém najdete na stránce h.skauting.cz. Pro jeho využití je potřeba se přihlásit pomocí účtu ve skautIS. Nejvhodnější rolí je vedoucí/admin dané jednotky, jejíž registrační poplatky budete chtít vybírat.

Správa plateb v h.skauting.cz

Aby správa plateb mohla fungovat správně, je potřeba nastavit platný email, ze kterého se budou odesílat informace jednotlivým členům a bankovní účet na který budou platby zasílány.

Základní nastavení emailu a bankovního účtu

Doporučujeme založit nový email speciálně pro tento účel například ve skautISu na vlastní doméně jednotky nebo na na doméně @skaut.cz. Při zakládání se kontroluje, že zadané údaje jsou platné.

Pokud máme založený email, založíme ještě Bankovní účet.

Bankovní účet lze buď načíst ze skautisu, pokud ho tam má jednotka uvedený nebo ho zadat ručně.

Pokud máte uvedený účet u FIO banky a máte zájem využívat párování plateb, tak zadejte FIO token s právem číst (https://www.fio.cz/docs/cz/API_Bankovnictvi.pdf - kapitola 2).

Registrační skupina plateb

Když máme založený email i bankovní účet, nic nám už nebrání založit v platbách novou registrační skupinu plateb.

Informační email si upravíte dle libosti a definované proměnné (označené %proměnná%) se při odesílání emailu nahradí hodnotou pro odesílané platby.

Další VS je číslo, které se bude dále automaticky navyšovat o jedničku pro novou každou platbu.

Po založení registrační skupiny plateb přidáme osoby z registrace ve skautIS.

U každé osoby, kterou chceme přidat nesmíme zapomenout zaškrtnou políčko na levé straně, vybrat email na který se má zpráva odeslat (nabídka emailů je tvořena kontakty osoby ve skautisu).

VS se zatím nevyplnil, ale jednoduše kliknutím na tlačítko Dogenerovat VS se doplní další VS v řadě u plateb, kde nebyl žádný uveden.

Pokud chceme přidat osobu, která není v registraci tak můžeme buď přes hromadné přidání nebo pomocí volných polí nad seznamem plateb. V obou případech se ale ochuzujeme o přebrání informací, které jsou v registraci již uvedeny (např.: částka).

Časopisy

Pod tlačítkem Časopisy najdete seznam změn v rozesílání časopisů, které nastanou po odevzdání registrace. Tato funkce je zatím experimentální, tedy pokud tam najdete chybu, dejte nám prosím vědět.

Rozeslání emailů

Pokud máme vše připraveno, ještě si to můžeme zkontrolovat zasláním testovacího emailu, který bude odeslán na email aktuálně přihlášeného uživatele.

Testovací email obsahuje náhodně vygenerované hodnoty, ale pokud v něm vidíte nenahrazené proměnné, tak je v nich chyba a ani ve finálním emailu by nebyly nahrazeny.

Pro rozeslání všech emailů stačí kliknout na Email/Rozeslat emaily. Z důvodu rozesílání většího počtu generických emailů může docházet k tomu, že emaily budou končit často ve spamu, proto doporučujeme poslat ještě rodičům hromadný společný email, kde upozorníte na to, že každému dorazí email a pokud ne, tak ať raději zkontroluje si spam složku. (Většina poskytovatelů SMTP má denní limit, tedy si limit zjistěte nebo to posílejte po menších částech, např 50.)

Párování odeslaných a příchozích plateb

Pokud máte účet u FIO banky a nastavený token (viz výše), tak můžete využít funkci automatického párování. Ta projde odeslané platby a na základě shody částky a VS označí platby za dokončené. Také si díky tomu můžete prohlížet poslední došlé platby na účet například pro ruční párování, když nesedí VS nebo částka.

 

Časté dotazy

Co a k čemu je QR kód?

QR kód je strojově čitelný obrázek, který obsahuje informace nutné pro odeslání platby. Většina mobilních bankovnictví dnes nabízí předvyplnění platebních informací na základě načtení QR kódu foťákem telefonu. Tento způsob vyplnění platebních informací šetří čas a snižuje pravděpodobnost překlepu nebo vynechání VS.

Jak mohu projektu pomoci?

Pokud se vám myšlenka h.skauting.cz líbí a máte chuť jí podpořit, tak více informací najdete na https://h.skauting.cz/o-projektu

Máte-li jakékoliv další otázky, můžete je zaslat Sinovi (František Hána) -  sinacek@skaut.cz.

František Hána (Sin) a Marie Konečná (Maňule)

Podpora a rozvoj on-line hospodářského nástroje h.skauting.cz pro oddíly a střediska je realizován v rámci projektu ve strategickém tématu Přiměřenost administrativy.

 

 

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 4958x

Práce s článkem

5
kladných hlasů

Diskuse o článku

5 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu