....

Chyba na stránce: Komunita kolem střediska - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/stredisko/rizeni/1279-komunita-kolem-strediska?autologin=1"

ŘÍZENÍ STŘEDISKA

Komunita kolem střediska

Nebojte se využít potenciál lidí okolo střediska, často budou za zapojení rádi a vydělají tak obě strany.

V životě střediska s námi přichází do kontaktu rodiče dětí, sourozenci členů oddílů, bývalí členové i sympatizanti ze stran veřejnosti, kamarádi a známí střediska, odrostlí členové v různých životních etapách,… Tyto skupiny nám mohou nabídnout pomoc a zároveň tím neztratit kontakt se střediskem. To je to, co jim často dává motivaci. Budou rádi zapojeni v centru skautského dění a nám to tím ulehčí.

Existuje několik možností, jak o skupiny, které s námi sympatizují, pečovat. Pro ty, kteří by rádi podpořili naše středisko, zejména finančně, je možné založit Klub přátel skautingu. Pro ty, kteří už vyrostli z roverských let, ale stále chtějí být členy Junáka, je tu klub dospělých či family skauting.

Klub dospělých je oddíl pro ty, kteří se necítí být rovery, ale scházejí se a pomáhají středisku. Středisko je může zvát na střediskové akce a informovat je o dění, nabídnout jim prostor, kde by se mohli scházet. Dospělé a rovery (i všechny ostatní dobrovolníky) je třeba si hýčkat a vždycky bychom měli myslet na to, jestli je nepřetěžujeme a zvažovat, o jaké úkoly je požádáme.

Family skauting je ideální pro skauty s vlastními dětmi, které ještě nechodí do oddílů. Jejich program může být rozmanitý a bývá obdobný jako u klubů dospělých, ale s účastí malých dětí. I rodinné skauty je dobré informovat o dění a mít pro ně místo na střediskových akcích. Může vás zajímat, že mají svou skupinu na facebooku, kde si oddíly sdílí různé nápady. Opět je dobré je informovat o dění, nabídnout jim prostor, zvát je na akce a můžeme je občas o něco požádat.

Jak líp si taky udržovat nadšence než společně stráveným časem. Pořádejte pravidelně střediskové táboráky, tematické večery nebo jiné akce otevřené veřejnosti. Jen se s nimi bavte, dejte jim pocit, že k vám patří a pak, když bude potřeba, budou za vámi stát a rádi vám s něčím pomůžou.

Jak si získat sympatie rodičů, kamarádů i bývalých členů najdete v článku Získávání spolupracovníků.

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 962x

Práce s článkem

1
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu