....

Chyba na stránce: Sdílej zkušenosti ze začátků vedení střediska - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/stredisko/rizeni/nove-vzdelavani-vedoucich-stredisek/2813-sdilej-zkusenosti-ze-zacatku-vedeni-strediska?autologin=1"

NOVÉ VZDĚLÁVÁNÍ VEDOUCÍCH STŘEDISEK

 
Vítejte na stránkách věnovaných vzdělávání vedení středisek a vyšších organizačních jednotek. V oblasti potřebné kvalifikace pro roli vedoucího střediska, či jiné organizační jednotky se odehrály zajímavé změny. Vznikla nová kvalifikace - střediskové minimum, která opravňuje k řízení organizační jednotky a připravuje se rozvoj dalších nadstavbových kurzů, které by pomáhaly činovnicím a činovníkům prohloubit znalosti a dovednosti ve vybraných oblastech řízení organizačních jednotek. Na těchto stránkách se dozvíte více informací o zavedené změně a o souvisejících dokumentech.

Sdílej zkušenosti ze začátků vedení střediska

V rámci nedávno spuštěného veřejného komentování obsahu nové kvalifikace - Střediskového minima - je možné sdílet vlastní zkušenosti ze střediskových začátků. Pomohou nám hledat vhodné formy podpory začínajících činovníků.

Inspiromat Střediskového minima

Pracovní skupina, která se věnuje rozvoji nového vzdělávání pro vedoucí středisek, vytvořila první návrh obsahu kurzů Střediskového minima. Své komentáře a nápady k tomuto návrhu můžeš přidávat přímo do dokumentu na tomto odkazu. Najdeš v něm tabulku se 3 listy. Na druhém listu tabulky najdeš Inspiromat Střediskového minima. Místo, kde je možné sdílet Tvé vlastní zkušenosti ze začátků ve funkci vedoucího střediska. Od spuštění komentování zde přibylo už spousty zajímavých podnětů, nápadů a připomínek. Zkus si je pročíst a přidat Tvůj vlastní otisk - sdílet to, co pro Tebe bylo v začátcích důležité, náročné, nápomocné apod. Zajímá nás také, zda máš nějaké zajímavé nápady nejen k obsahu budoucí kvalifikace, ale také k jeho formě. Nápady můžeš přidávat klidně anonymně, ale pokud uvedeš své jméno či přezdívku, budeme alespoň vědět, s kým o zajímavých nápadech diskutovat a přemýšlet. Své zkušenosti můžeš sdílet do 10. ledna 2017, kdy bude veřejné komentování uzavřeno.

Kde se dozvím víc

S novou kvalifikací se počítá pro nové činovníky bez předchozí zkušenosti s vedením organizační jednotky od začátku roku 2019. Do té doby budeme okomentované obsahy i různé formy ověřovat na pilotních kurzech. Více o celém projektu se můžete dočíst na Křižovatce v sekci Střediskové minimum v kostce.

Za všechny názory, komentáře a sdílení předem děkujeme!

Lucie Šanderová - Štěnice
vzdělávání hospodářsko-organizačních činovníků
koordinátorka projektu

 

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 780x

Práce s článkem

1
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu