....

Chyba na stránce: Neprošvihněte přihlášení na kurz střediskového minima! - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/stredisko/rizeni/nove-vzdelavani-vedoucich-stredisek/2973-spusteno-prihlasovani-na-prvni-pilotni-kurz-strediskoveho-minima?autologin=1"

NOVÉ VZDĚLÁVÁNÍ VEDOUCÍCH STŘEDISEK

 
Vítejte na stránkách věnovaných vzdělávání vedení středisek a vyšších organizačních jednotek. V oblasti potřebné kvalifikace pro roli vedoucího střediska, či jiné organizační jednotky se odehrály zajímavé změny. Vznikla nová kvalifikace - střediskové minimum, která opravňuje k řízení organizační jednotky a připravuje se rozvoj dalších nadstavbových kurzů, které by pomáhaly činovnicím a činovníkům prohloubit znalosti a dovednosti ve vybraných oblastech řízení organizačních jednotek. Na těchto stránkách se dozvíte více informací o zavedené změně a o souvisejících dokumentech.

Neprošvihněte přihlášení na kurz střediskového minima!

Je tu poslední možnost pro přihlášení na kurz střediskového minima - Střep: středisko prakticky. Je určen pro všechny, kteří by se rádi zorientovali či zdokonalili v agendách spojených s řízením střediska, okresu či kraje. Uvolnilo se pár míst. Stojíš o ně?

Pokud ano, napiš mi do 13. září na lucie.ruzickova@skaut.cz a zařadíme tě mezi účastníky. Startujeme už tento víkend. Cílem kurzů střediskového minima je  pomoci zejména začínajícím střediskovým vedoucím a jejich zástupcům zorientovat se v nové funkci a poskytnout jim základy pro výkon této důležité role. Na kurzu se proto účastníci dozví mnoho informací o tom, co je třeba znát, co je třeba hlídat, na co si dát pozor, jak dobře řídit sebe i druhé, kde hledat podporu a další informace. Dozví se ale také to, jak fungují jiná střediska, okresy a kraje. Na sdílení praxe bude totiž na kurzu Střep kladen velký důraz. Akce není zakončena zkouškou, ale po absolvování celého programu se můžeš těšit na rozšíření své kvalifikace o kvalifikaci Střediskové minimum, která tě opravňuje k řízení organizační jednotky.

Kurz Střep si klade za cíl propojit střediskové minimum s již existujícími nástroji podpory činovníků. Pracovat se proto bude například s Příručkou pro vedoucí středisek či s Hodnocením kvality. V rámci Střepu budeme také zkoušet pracovat s různými formami distančního vzdělávání. Můžete se proto těšit na to, že některá témata budete moci nastudovat z pohodlí domova a na kurzu budete mít prostor pro diskusi, sdílení a nácviky konkrétních dovedností.

Obsah kurzu:

  • komunikace
  • plánování a organizování pro řízení OJ
  • hospodaření OJ
  • prevence a zvládání krizových situací
  • tým, vedení a rozvoj druhých
  • sebereflexe a seberozvoj
  • skauting

Termíny a místa konání:

pátek až neděle 15. – 17. 9. 2017 – Slivice u Milína (okr. Příbram)

sobota až neděle 21. – 22. 10. 2017 – Praha

Cena kurzu:

700 Kč za celý kurz včetně stravy a ubytování

Přihlášení:

Na kurz Střep se můžeš přihlásit přímo na stránce skautských vzdělávacích akcí.

Sledovat můžeš také web akce https://strep.skauting.cz/.

Za organizační tým kurz Střep:

Lucie Růžičková - Štěnice

vzdělávání hospodářsko-organizačních činovníků

koordinátorka projektu

lucie.ruzickova@skaut.cz

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 2667x

Práce s článkem

2
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu