....

Chyba na stránce: Spuštěno přihlašování na další pilotní kurz Střediskového minima - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/stredisko/rizeni/nove-vzdelavani-vedoucich-stredisek/3237-spusteno-prihlasovani-na-dalsi-pilotni-kurz-strediskoveho-minima?autologin=1"

NOVÉ VZDĚLÁVÁNÍ VEDOUCÍCH STŘEDISEK

 
Vítejte na stránkách věnovaných novému vzdělávání vedení středisek a vyšších organizačních jednotek. Jak už asi víte, v oblasti potřebné kvalifikace pro roli vedoucího střediska, či jiné organizační jednotky se chystají do budoucna velké změny. Od roku 2019 se chystá zavedení nové kvalifikace - Střediskového minima. Na těchto stránkách se dozvíte více informací o tom, co se chystá, jaké jsou cíle a zadání projektu, i o tom, jak se můžete sami zapojit například do pilotování prvních kurzů Střediskového minima.

Spuštěno přihlašování na další pilotní kurz Střediskového minima

Pro všechny, kteří by se rádi zorinetovali či zdokonalili v agendách spojených s řízením střediska, okresu a kraje, je tady příležitost pro rozvoj. V září a říjnu se totiž bude konat další pilotní kurz střediskového minima - Střep. Jeho podtitul zní: středisko prakticky a v těchto dnech bylo spuštěno přihlašování. Zvažuješ svou účast?

Cílem kurzů střediskového minima je  pomoci zejména začínajícím střediskovým vedoucím a jejich zástupcům zorientovat se v nové funkci a poskytnout jim základy pro výkon této důležité role. Na kurzu se proto účastníci dozví mnoho informací o tom, co je třeba znát, co je třeba hlídat, na co si dát pozor, jak dobře řídit sebe i druhé, kde hledat podporu a další informace. Dozví se ale také to, jak fungují jiná střediska, okresy a kraje. Na sdílení praxe bude totiž na kurzu Střep kladen velký důraz. Akce není zakončena zkouškou, ale po absolvenci celého programu se můžeš těšit na rozšíření své kvalifikace o kvalifikaci Střediskové minimum, která tě opravňuje k řízení organizační jednotky.

Kurz Střep si klade za cíl propojit střediskové minimum s již existujícími nástroji podpory činovníků. Pracovat se proto bude například s Příručkou pro vedoucí středisek či s Hodnocením kvality. V rámci Střepu budeme také zkoušet pracovat s různými formami distančního vzdělávání. Můžete se proto těšit na to, že některá témata budete moci nastudovat z pohodlí domova a na kurzu budete mít prostor pro diskusi, sdílení a nácviky konkrétních dovedností.

Obsah kurzu:

  • komunikace
  • plánování a organizování pro řízení OJ
  • hospodaření OJ
  • prevence a zvládání krizových situací
  • tým, vedení a rozvoj druhých
  • sebereflexe a seberozvoj
  • skauting

Termíny a místa konání:

pátek až neděle 15. – 17. 9. 2017 – Slivice u Milína (okr. Příbram)

sobota až neděle 21. – 22. 10. 2017 – Praha

Cena kurzu:

700 Kč za celý kurz včetně stravy a ubytování

Přihlášení:

Na kurz Střep se můžeš přihlásit přímo na stránce skautských vzdělávacích akcí.

Sledovat můžeš také web akce https://strep.skauting.cz/.

 

Za organizační tým kurz Střep:

Lucie Růžičková - Štěnice

vzdělávání hospodářsko-organizačních činovníků

koordinátorka projektu

lucie.ruzickova@skaut.cz

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 395x

Práce s článkem

1
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu