....

Chyba na stránce: Vyšla Směrnice ke vzdělávacím akcím v roce 2018. Co je v ní nového? - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/stredisko/rizeni/nove-vzdelavani-vedoucich-stredisek/3653-vysla-smernice-ke-vzdelavacim-akcim-v-roce-2018-co-je-v-ni-noveho?autologin=1"

NOVÉ VZDĚLÁVÁNÍ VEDOUCÍCH STŘEDISEK

 
Vítejte na stránkách věnovaných vzdělávání vedení středisek a vyšších organizačních jednotek. V oblasti potřebné kvalifikace pro roli vedoucího střediska, či jiné organizační jednotky se odehrály zajímavé změny. Vznikla nová kvalifikace - střediskové minimum, která opravňuje k řízení organizační jednotky a připravuje se rozvoj dalších nadstavbových kurzů, které by pomáhaly činovnicím a činovníkům prohloubit znalosti a dovednosti ve vybraných oblastech řízení organizačních jednotek. Na těchto stránkách se dozvíte více informací o zavedené změně a o souvisejících dokumentech.

Vyšla Směrnice ke vzdělávacím akcím v roce 2018. Co je v ní nového?

Vyšla Směrnice ke vzdělávacím akcím v roce 2018. Seznamte se s tím, co je v ní nového.

Nejdůležitější změny jsou následující:

  • Termín pro nahlášení zkušební komise u kvalifikačních akcí byl změněn (a sjednocen s ostatními termíny nahlašování - tedy akce a žádosti o dotaci) z 14 dní před zkouškou na 1 měsíc před zkouškou. K tomuto kroku jsme přistoupili především proto, aby bylo více času odhalovat a řešit kvalifikační nedostatky zkušebních komisí, které zbytečně ohrožují konání zkoušek samých a které se během pouhých 14 dnů komisím daří řešit jen s velkými obtížemi.
  • Do směrnice byl zaveden nový typ vzdělávací akce - střediskové minimum.
  • Došlo k mírnému navýšení dotační podpory (o 5 - 10 Kč/osoboden) u metodického semináře, regionální výměny zkušeností a semináře o vedení středisek.
 

Směrnici ke vzdělávacím akcím v roce 2018 najdete ve Spisovně.

V případě jakýchkoliv dotazů pište na vzdelavani@skaut.cz.


Michal Peroutka - Pérák

koordinátor vzdělávání

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 563x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu