....

Chyba na stránce: Postav středisko do latě. Přihlašování na Střep jde do finále. - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/stredisko/rizeni/nove-vzdelavani-vedoucich-stredisek/3689-blizi-se-dalsi-moznost-prihlasit-se-na-kurz-strediskoveho-minima-v-pondeli-spoustime-prihlasovani-pridas-se?autologin=1"

NOVÉ VZDĚLÁVÁNÍ VEDOUCÍCH STŘEDISEK

 
Vítejte na stránkách věnovaných vzdělávání vedení středisek a vyšších organizačních jednotek. V oblasti potřebné kvalifikace pro roli vedoucího střediska, či jiné organizační jednotky se odehrály zajímavé změny. Vznikla nová kvalifikace - střediskové minimum, která opravňuje k řízení organizační jednotky a připravuje se rozvoj dalších nadstavbových kurzů, které by pomáhaly činovnicím a činovníkům prohloubit znalosti a dovednosti ve vybraných oblastech řízení organizačních jednotek. Na těchto stránkách se dozvíte více informací o zavedené změně a o souvisejících dokumentech.

Postav středisko do latě. Přihlašování na Střep jde do finále.

Pro všechny, kteří by se rádi zorientovali či zdokonalili v agendách spojených s řízením střediska, okresu a kraje, je tady příležitost pro rozvoj. V únoru a březnu 2018 se totiž v Libereckém kraji koná další pilotní kurz střediskového minima - Střep. Jeho podtitul zní: středisko prakticky a 8. února končí přihlašování. Přihlaš sebe i svůj tým!

Cílem kurzů střediskového minima je  pomoci zejména začínajícím střediskovým vedoucím a jejich zástupcům zorientovat se v nové funkci a poskytnout jim základy pro výkon této důležité role. Na kurzu se proto účastníci dozví mnoho informací o tom, co je třeba znát, co je třeba hlídat, na co si dát pozor, jak dobře řídit sebe i druhé, kde hledat podporu a další informace. Dozví se ale také to, jak fungují jiná střediska, okresy a kraje. Na sdílení praxe bude totiž na kurzu Střep kladen velký důraz. Akce není zakončena zkouškou, ale po absolvenci celého programu se můžeš těšit na rozšíření své kvalifikace o kvalifikaci Střediskové minimum, která tě opravňuje k řízení organizační jednotky.

Na kurzu je kladen důraz na sdílení zkušeností nejen mezi účastníky, ale i mezi účastníky a lektory kurzu. Obsah kurzu je průřezový a zaměřený zejména na oblasti práva, řízení týmu a práce s dobrovolníky, koordinace výchovné činnosti a řízení hospodaření.

Termíny a místa konání:

16. - 18. února 2018             Jablonec nad Nisou (Skautský dům Šumava)

9. - 11. března 2018             Sloup v Čechách (Základna A-TOM)

Přihlašování do 8. února na webu: www.skautlib.cz/strediskoveminimum

Za organizační tým kurz Střep se na setkání těší,

Lucie Růžičková - Štěnice

vzdělávání hospodářsko-organizačních činovníků
koordinátorka projektu
logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 1272x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu