( Aktuální )
Zveřejněno 9. 11. 2023
Jaroslav Petřík (Australan)
KÚJ – koordinátor výchovných zpravodajů
jaroslav.petrik@skaut.cz

Jak najít výchovného zpravodaje?

Jak najít výchovného zpravodaje?

Dobrý výchovný zpravodaj má sám zkušenost s vedením oddílu. Pamatujte na to, kdykoliv některý vedoucí oddílu předává svoji funkci, a nabídněte mu tuto roli, pokud se na ni hodí. Pokud v nejbližší době nikdo oddíl předávat nebude, projděte si seznam dřívějších vedoucích. Třeba je mezi nimi někdo šikovný, kdo vám zatím vypadl z radaru.

Některé oddíly mají velmi robustní týmy vedoucích. Někdy ani nejsou všichni tolik potřeba. Zapátrejte v týmech vašich nejsilnějších oddílů a poptejte se, zda by někoho z vedoucích tato role nelákala.

Možná máte ve svém okruhu dřívější členy střediska, kteří v minulosti třeba i vedli, ale pak je rodinné či pracovní povinnosti od činnosti odvedly. Možná se jim změnila životní situace, možná mají chuť se zase zapojit, ale třeba neví jak. Uspořádejte setkání bývalých členů střediska a všechny obešlete, uvidíte, kdo se vám vyloupne.

Byla tato stránka užitečná?
Děkujeme!
Pomozte nám znalostní bázi vylepšit!

Prosím napiš nám, co je na této stránce špatně. Co chybí, či přebývá. Co je nejasné. Co jsi hledal. A budeš-li chtít, napiš nám i něco o sobě – kolik ti je let, jakou funkci ve středisku/oddíle máš a odkud jsi.