Zveřejněno 21. 7. 2021
KÚJ – asistentka starosty, VRJ a Náčelnictva
lenka.sablova@skaut.cz

Vyznamenání Kmene dospělých

Ocenění za aktivní činnost a mimořádné zásluhy ve prospěch KD, která lze výjimečně udělit i nečlenům Junáka – českého skauta.

medaile Syrinx

je udělována za aktivní činnost v rámci Kmene dospělých.

Rozlišujeme dva stupně – bronzový za 5 let aktivní činnosti, stříbrný za alespoň 10 let aktivní činnosti.

Oba stupně lze výjimečně udělit i nečlenům organizace, kteří se výrazně zasloužili o rozvoj skautingu dospělých.

• Navrhovatel: organizační jednotka registrující vodní skauty
  • Schvalovatel: Náčelnictvo KD
  • Udělovatel: náčelní/k KD
  • Řádový den: 24. duben a 28. říjen

Dalším oceněním KD je Řád zlaté syringy, který patří mezi nejvyšší skautská vyznamenání.