( Aktuální )
Zveřejněno 20. 3. 2023
Michal Peroutka (Pérák)
KÚJ – koordinátor vzdělávání
michal.peroutka@skaut.cz

Skautské odborky

Anotace programu:

V první části programu se seznámíte s novými odborkami. Jaké místo mají ve skautské výchově? Jaké sledují cíle? Proč je dobré je zařadit do programu? V druhé části se podíváme na praktické tipy práce s nimi: jakje zapojit odborky jako celek do oddílové činnosti, práce s konkrétními odborkami a další. Nechybí ani diskuse a ukázky nášivek. Program je možné propojit s programem "Skautská stezka - jak na ni?".

Forma provedení:

lektor online/​všichni online (POUZE ONLINE)

Cílová skupina:

výchovní zpravodajové a vzdělavatelé (preferujeme); vedoucí oddílů, oddílové rady, rádci (lze domluvit)

Předpokládaná časová dotace programu:

1 - 2 hodiny

Počet účastníků programu:

6 - 30 osob

Kolik týdnů/měsíců dopředu je min. potřeba na rezervaci programu:

2 měsíce

Poznámka:

Program záměrně cílí na výchovné zpravodaje a vzdělavatele, kteří ve svých jednotkách a na akcích mohou know-how "jak pracovat se s odborkami" předávat dál. Lze domluvit program i pro vedoucí (viz cílová skupina), ale upřednostňujeme místa, kde se vedoucí v budoucnu nedostanou na jinou vzdělávací akci (tím myslíme kvalifikační kurz, Elixír, regionální seminář, rádci a rádkyně na rádcovské kurzy, apod.) - například z rodinných nebo kapacitních důvodů.

Byla tato stránka užitečná?
Děkujeme!
Pomozte nám Křižovatku vylepšit!

Prosím napiš nám, co je na této stránce špatně. Co chybí, či přebývá. Co je nejasné. Co jsi hledal. Doporučujeme vyplnit kontakt, obzvláště, pokud očekáváš reakci. Budeš-li chtít, napiš nám i něco o sobě – kolik ti je let, jakou funkci ve středisku/oddíle máš a odkud jsi.