Zveřejněno 28. 8. 2023
michal.peroutka@skaut.cz

Workshop k družinovému systému

Anotace programu:

Workshop je skvělým prvním krokem k řešení nejednoho oddílového problému. Co na workshopu získáš?
-> ucelenou představu o přínosu družinového systému pro holky a kluky ve tvém oddíle, pro tebe jako vedoucího a oddíl jako takový,
-> prostor pro zamyšlení se nad svým oddílem a ujasnění si, co konkrétně chceš v oddíle zachovat a co změnit,
-> prostor pro společnou tvorbu konkrétního plánu (čím víc vás z oddílové rady na workshopu bude, tím líp ;-)),
-> čas pro váš tým, kdy někdo nachystal program pro vás,
-> další podporu a konkrétní pomůcky k podpoře skautských družin.

Forma provedení:

prezenčně

Cílová skupina:

vedoucí oddílů, jejich zástupci a další členové týmu vedení oddílu (doporučujeme 15+, kteří pracují s výchovnou kategorií skautek a skautů - pokud vedete smíšený oddíl (1–2 skautské družiny a k tomu vlčata a světlušky), zúčastněte se také).

Předpokládaná časová dotace programu:

8 hodin

Počet účastníků programu:

10 - 20 osob (v případě většího počtu osob se lze individuálně domluvit na více lektorech)

Kolik týdnů/měsíců dopředu je min. potřeba na rezervaci programu:

1 měsíc

Potřebné materiálně-technické zabezpečení k zajištění od organizátora:

dle domluvy a individuálních potřeb, většinu materiálů si lektor/​ka přiveze. V řešení je pak flip či dataprojektor. Jsme ale schopni udělat workshop i v lese na táboře.

Poznámka:

Další informace najdeš na webu www.druzina.skaut.cz .