....

Chyba na stránce: Do hry, kterou spolu Českou televizí pořádá Junák, se zapojilo už 35 tisíc dětí z celé ČR! - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/1071-do-hry-kterou-spolu-ceskou-televizi-porada-junak-se-zapojilo-uz-35-tisic-deti-z-cele-cr?autologin=1"

Do hry, kterou spolu Českou televizí pořádá Junák, se zapojilo už 35 tisíc dětí z celé ČR!

Do hry, kterou spolu Českou televizí pořádá Junák, se zapojilo už 35 tisíc dětí z celé ČR!

Celkem 98 našich oddílů se během letních prázdnin stará kešky, na jejichž hledání je postavená prázdninová hra dětské stanice ČT Déčko Zachraňte duhu. K dnešnímu dni se do ní zapojilo více jak 35 tisíc dětí z celé České republiky.

Kluci a holky spolu s rodiči hledají v jednotlivých krajích barevné symboly, pomocí nichž se snaží zastavit odbarvování dětské stanice Déčko. Zapojilo se jich už přes pětatřicet tisíc!

Kanál Déčko se od začátku prázdnin postupně odbarvuje, a to vinou zlého Černobíla, který krade barvy duhy. Děti se tak v průběhu prázdnin vydávají na různá zajímavá místa České republiky. Symboly jsou k nalezení na hradech a zámcích,dvě třetiny z nich pak v keškách ukrytých v přírodě, a to na zajímavých místech, která pro ně vybrali právě naši skauti a skautky.

Kromě toho, že jsme díky dobrovolnické účasti našich členů získali zajímavý mediální prostor v pořadech České televize a informace o soutěži a spolupráci Junáka proběhla celostátními i regionálními médii, přichází do ČT spousta nadšených reakcí dětí i rodičů, kteří si chválí skauty vytipovaná místa, zprostředkování výletu a možnosti poznávat nové lokality v jejich kraji.

Děti hledají symboly na více než sto čtyřiceti místech po celé České republice a po jejich vložení do virtuálního mrazicího boxu na stránkách www.zachrante­duhu.cz, kam Černobíl barvy ukryl, se v boxu automaticky zvýší teplota. Podaří-li se dosáhnout bodu varu, dojde k explozi a barvy Déčka se podaří zachránit. Soutěž tak bude spolu se závěrem prázdnin úspěšně ukončena. Podrobnosti k prázdninové soutěži, která unikátním způsobem spojuje netelevizní aktivity s vysíláním i webovou platformou Déčka, jsou dostupné na www.zachrante­duhu.cz .

Všem oddílům, které nám v této spolupráci s Českou televizí vyšly vstříc, patří velký dík za pomoc při propagaci skautingu, a to i o prázdninách!

Jitka Taussiková tisková mluvčí

logo

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu