....

Chyba na stránce: Nastává ideální čas pro nábory přes vlastní členy a jejich rodiče. Zužitkujte spokojenost z kvalitního skautování - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/1157-nastava-idealni-cas-pro-nabory-pres-vlastni-cleny-a-jejich-rodice-zuzitkujte-spokojenost-z-kvalitniho-skautovani?autologin=1"

Nastává ideální čas pro nábory přes vlastní členy a jejich rodiče. Zužitkujte spokojenost z kvalitního skautování

Nastává ideální čas pro nábory přes vlastní členy a jejich rodiče. Zužitkujte spokojenost z kvalitního skautování

„Hele, můj syn s dcerou chodí do jednoho skautského oddílu a můžu ti říct, že je to opravdu skvělá volba pro trávení volného času. Děcka tam hrají různé hry, učí se mnoho nových dovedností, získávají správné mravní hodnoty, putují na výpravy do přírody a každé prázdniny ještě k tomu vyrážejí tábořit. Ty máš přeci také malé děti, nechceš je dát ke skautům? Můžu ti poslat odkaz na skautské webovky a předat další informační materiály, pokud máš zájem.“

Tak co myslíte, přesvědčila by vás jako rodiče bez povědomí o skautingu výše uvedená promluva? My máme za to, že ano, protože přirozená reklama je jedna z nejlepších. Pokud vám někdo, ke komu máte důvěru, sděluje své zkušenosti, máte sklon důvěřovat tomu, co je vám řečeno. A tato forma propagace přitom nestojí skoro žádné peníze ani námahu! Pojďme si říct pár tipů, jak šíření dobré pověsti, díky které snadno získáte nováčky, napomoci.

NÁBOR PŘES VLASTNÍ ČLENY

Přišlo za vámi dítě s tím, jestli by na schůzku nemohlo přivést kamaráda nebo kamarádku? Gratulujeme, děláte svou práci dobře. Takové dítě je s největší pravděpodobností v oddíle velmi rádo a vypráví o svých skautských zážitcích ostatním vrstevníkům, ve kterých tímto způsobem probouzí zájem o skauting.

A co můžete udělat vy?

  • Motivujte také ostatní děti k tomu, aby svým spolužákům nebo kamarádům slovně doporučili oddíl. Než se tak stane, můžete si v oddíle zkusit udělat reflexi aktivit, kterým se věnujete. Děti si někdy ani nemusí uvědomovat, co všechno díky skautingu zažívají.
  • Uspořádejte „speciální schůzku“, kam si každý člen může pozvat jednoho svého kamaráda zvenku. Program uzpůsobte takové sestavě dětí a na konci schůzky můžete hosty pozvat ke členství v oddíle a dalším podobným zážitkům, jaké mají právě za sebou.
  • Uspořádejte „speciální akci“ – například výlet pro vaše děti i jejich kamarády. Pokud z ní vzejdou potenciální nováčci, je dobré zařadit do dalšího oddílového programu i další atraktivní aktivity, které je „chytnou“.
  • Nezapomeňte dětem poskytovat fotografie z různých výprav, táborů a dalších akcí. Mohou je pak ukazovat svým kamarádům a vyprávět při jejich prezentaci své zážitky.
  • Věnujte dětem skautské propagační předměty. Působí to dobře a přesvědčivě, když je člověk hrdý na to, že je skaut, a dává to najevo i po vizuální stránce.

NÁBOR PŘES RODIČE ČLENŮ

Děti mají rodiče, ti mají známé, kamarády nebo kolegy, kteří mají zpravidla také děti. Oslovte proto rodiče svých členů a poproste je o spolupráci. Požádejte je, ať vás doporučí svému okruhu známých.

A co můžete udělat vy?

  • Čím více dětí v oddíle, tím větší a pestřejší společenství. Rodiče se nemusí bát, že by větší počet členů znamenal úbytek kvality, právě naopak. Vysvětlete jim to.
  • Zkuste upozornit rodiče na to, že pokud do oddílu bude chodit jejich dítě se spolužákem či kamarádem, mohou se střídat s rodiči kamaráda v doprovázení dětí na schůzky a výpravy.
  • Vyrobte si jednoduché oddílové vizitky nebo letáčky a ty pak předejte rodičům s prosbou o další šíření. Něco si nechte i pro sebe, protože čas od času se vyskytne příležitost, kdy je dobré mít po ruce nějakou kartičku minimálně s kontaktními infromacemi, adresou klubovny a časy schůzek. Spolu s informačními materiály můžete rozdávat i výroční zprávu. Je to kvalitně a přehledně zpracované představení skautingu.

TIP: Přikládejte k oddílovým informacím také oficiální výroční zprávu.


TIP 2: Nevíte si rady s výrobou oddílových vizitek nebo informačních letáčků? V TDC vám můžeme zajistit zpracování grafického návrhu i samotnou výrobu. Stačí napsat na tdc@skaut.cz Více zde.


OBECNÝ TIP: Sdílejte následující obrázek na facebooku nebo pošlete mailem.

Oficiální skautské facebookové stránky jsou: www.facebook.com/skaut


Rodičům dětí a svým známým můžete dát také vědět o skautských webových stránkách: www.skaut.cz


Za TDC
Tomáš Vovsík
redaktor interní komunikace Junáka

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 734x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu