....

Chyba na stránce: Pro týmy instruktorů čekatelských kurzů - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/1184-pro-tymy-instruktoru-cekatelskych-kurzu?autologin=1"

Pro týmy instruktorů čekatelských kurzů

Pro týmy instruktorů čekatelských kurzů

V roce 2015 bychom vám a vašim kurzům rádi nabídli metodickou příručku k nové čekatelské zkoušce. Příručka upřesní rozsah jednotlivých kompetencí, představí možnosti práce s podmínkou realizace vícedenní akce, provede vás nutnou administrativou spojenou s pořádáním kurzu a nabídne také konkrétní náměty a příklady dobré praxe z předávání, ale také ověřování požadovaného.

foto/obrázek poskytl(a): Eliška Hanzlová

Příklady dobré praxe však může poskytovat jen ten, kdo už s novou čekatelskou zkouškou nějaké zkušenosti má. Děkujeme všem kurzům, které s námi již spolupracují a podílejí se na vzniku příručky. Rádi bychom nabídli možnost sdílet dobrou praxi, tipy a rady z kurzů co nejširšímu spektru vzdělavatelů. Zapojte se jako jednotlivci či celé týmy.

Máte zpracovanou stezku pro účastníky či jinak řešený přehled kompetencí? Osvědčili se vám domácí úkoly, úkol potvrzovaný vůdcem oddílu či spolupráce se střediskem? Máte dobré zkušenosti s ověřováním kompetencí skrz větší programové bloky, dokážete ověřovat už na kurzu a ne až během zkoušek? Jakým způsobem pracujete s kompetencí „umí si hrát“, jak ověřujete znalost historie skautingu a jeho vztahu ke společnosti? Máte v harmonogramu autorský program, který je každoročně oslavován účastníky i instruktory?

Vaše zkušenosti pomohou začínajícím čekatelským kurzům a budou inspirovat ty stávající. Jak na to? Stačí se ozvat na email a domluvit si způsob předání. V textové podobě to může být sdílená složka či dropbox, v mluvené verzi (nechce se vám nic sepisovat) osobní schůzka či STS nebo skype. Na níže uvedených kontaktech rádi odpovíme na otázky a poskytneme více informací.

Kontakty: Ivana Čurdová, ivana.curdova­@skaut.cz

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 531x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu