....

Chyba na stránce: Finanční podpora skautským projektům z Evropské skautské nadace - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/1186-financni-podpora-skautskym-projektum-z-evropske-skautske-nadace?autologin=1"

Finanční podpora skautským projektům z Evropské skautské nadace

Finanční podpora skautským projektům z Evropské skautské nadace

Evropská skautská nadace nabízí finančním podporu na rozvoj skautských projektů. O tuto podporu se mohou ucházet i čeští skauti! Využijte možností, které tento program nabízí.

foto/obrázek poskytl(a): petr macek

Obecné informace o Evropské skautské nadaci můžete najít na jejích webových stránkách europeanscoutfou­ndation.org. V tomto článku se zaměříme na to, na podporu jakých projektů lze žádat a jak projekt co nejlépe připravit.

Ideální příležitostí pro zasílání projektů je období před pravidelným zasedáním Friends of Scouting in Europe, které rozhoduje o přidělení podpory jednotlivým projektům. Nejbližší zasedání se bude konat 9. – 12. října 2014 v Litvě.

Jaké projekty?

Evropská skautská nadace se zaměřuje na podporu specificky skautských projektů. To znamená takových projektů, které pracují s co nejširším spektrem nástrojů skautské výchovné metody. Pro úspěch projektu je důležité, aby zahrnoval, co nejvíce příležitostí pro to se naučit něco nového, rozvinout znalosti, dovednosti a postoje účastníků projektu.

Skautský projekt by měl být především takovýto:

  • Založený na potřebách a zájmech mladých lidí.
  • Přinášející nové výzvy.
  • Nabízející zajímavé učící příležitosti.
  • Prospěšný.

Další informace o tom, jak by měl takový skautský projekt vypadat, najdete zde

Jak žádat?

Pro zaslání žádosti o podporu z programu Evropské skautské nadace je nutné vyplnit webový formulář.

Na stránkách FOSE také najdete podrobný návod na zpracování vašeho projektu.

  • Organizátorem projektu by měla být lokální skautská jednotka. Pro podání projektu je ale nutné získat souhlas Zahraničního zpravodaje Junáka. Pro získání souhlasu s projektem se zašlete email na adresu Zahraničního odboru: international@ju­nak.cz.
  • Projekt by měl být zpracován na jedné straně A4 a dodržovat kritéria uvedená v návodu pro zpracovávání projektů. Pokud byste měli při vyplňování formuláře s žádostí nějaké nejasnosti nebo další otázky, neváhejte se obrátit na Zahraniční odbor Junáka (international@ju­nak.cz).
  • Program nemá jasně stanovenou uzávěrku, projekty lze podávat průběžně. Dárci si vybírají projekty, které podpoří nepravidelně. Jejich největší setkání se koná většinou na přelomu září a října, takže pokud chcete uspět, je vhodné projekty odeslat do konce července.

Mějte na paměti, že projekt se píše pro osobní podporovatele skautingu, kteří mají zájem na tom, aby jejich peníze přinesly přímý užitek dětem a mladým lidem. Velkou šanci tedy nemají projekty stavební či administrativní, ale spíše přímá práce s mladými. Dárci prostě chtějí vidět co nejdříve efekt svého příspěvku, ocení fotografie či jinou dokumentaci s účastníky v pohybu. Příklady podpořených aktivit: vzdělávací akce pro rádce/vedoucí, vyslání reprezentanta na jamboree, uspořádání místního skautského srazu apod.


Mezinárodní dimenze skautingu

Informace a nabídky hledejte na www.skaut.cz/me­zinarodni.
Dotazy a připomínky směřujte na international@ju­nak.cz.
Odebírejte a čtěte Zahraničí-info
Buďte stále v kontaktu na Facebooku.
A pro ty, co chtějí víc, rozšířená nabídka mezinárodních projektů.

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 735x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu