....

Chyba na stránce: ČK a VK 2014–2015 v Brně - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/1207-ck-a-vk-2014-2015-v-brne?autologin=1"

ČK a VK 2014–2015 v Brně

ČK a VK 2014–2015 v Brně

Brno otevírá dva kurzy nelesního typu. Na ten čekatelský se lze přihlašovat již jen do této neděle.

foto/obrázek poskytl(a): Martin Hovorka

ČEKATELSKÝ KURZ FORTIS (říjen-prosinec 2014)

Přihlašování už jen do konce týdne!

Tým lektorů z řad ORJ, vůdců brněnských středisek a oddílů nabízí další ročník ČK Fortis. Fortis je již tradiční brněnskou alternativou kurzům lesního typu – pro ty, kteří z nějakého důvodu nemohou vyrazit na lesní kurz, a přesto jim není lhostejná kvalita skautského vzdělání.

Největší prostor bude věnován dovednostem z oblasti metodiky. Nabídne ale i dovednosti, náměty a inspiraci v oblastech: právní minimum vedení dětí, získávání a péče o nováčky, bezpečnost na skautských akcích, práce se slibem a zákonem v oddíle, dovednost dobře vyúčtovat oddílovou víkendovku, zdravověda v teorii i praxi. Kurz bude veden dobíhajícím modelem ČZ a bude na delší čas jedinou možností složení ČZ večerní formou v Brně.

Termín kurzu: cca. říjen – prosinec 2014

Formát kurzu:

• Úvodní víkend v blízkém okolí Brna (3. nebo 4. říjnový víkend dle preferencí účastníků)

• 5 nedělních večerních přednášek/workshopů v Brně (2,5 h)

• Závěrečný víkend v prosinci – zkoušky v Brně

• E-learningová část (texty, úkoly, testy)

• Věk: preferujeme zájemce starší 18ti let

Přihlášky přijímáme do 21.9. na adrese: zednicekm@sez­nam.cz (Pešni – Michal Zedníček, vůdce kurzu) ve formátu: jméno, přezdívka, věk, č. oddílu/střediska, e-mail.

Fortis je otevřen i mimobrněnským zájemcům, kteří jsou ochotni akceptovat fakt, že se převážná část kurzu uskuteční v Brně.

VÍKENDOVÝ VŮDCOVKÝ KURZ 2014 – 2015

V Brně se také uskuteční víkendový vůdcovský kurz, který je otevřen všem zájemcům splňujícím podmínky ke složení vůdcovské zkoušky. Kurz je určen zvláště těm, kteří již mají zkušenosti s prací v oddíle a chtějí absolvovat kurz během školního roku. Bude probíhat od podzimu 2014 a bude mít formu večerních besed se vzácnými hosty a dvou víkendových akcí. Závěrečné zkoušky jsou plánovány na květen 2015.

Kurz je koncipován na základě tzv. kompetenčního modelu. Již v průběhu kurzu se soustředíme na vlastní aktivitu frekventantů, splnění zadaných úkolů, praktické zvládnutí umění rétoriky a diskuze, na závěr pak přezkoušíme vybrané části testy a ústními zkouškami. Je tedy nutné zúčastnit se všech částí kurzu. Předběžná cena kurzu je 800,– Kč za osobu.

Zájemci, pište na kontaktní e-mail. Těšíme se na vás!

Kontaktní osoba: br. Děda – Martin Novák, novakokb@seznam­.cz

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 579x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu