....

Chyba na stránce: Opozdilci, do pátku máte poslední šanci přihlásit se do projektu Postavme školu v Africe - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/1228-opozdilci-do-patku-mate-posledni-sanci-prihlasit-se-do-projektu-postavme-skolu-v-africe?autologin=1"

Opozdilci, do pátku máte poslední šanci přihlásit se do projektu Postavme školu v Africe

Opozdilci, do pátku máte poslední šanci přihlásit se do projektu Postavme školu v Africe

Uzávěrka v pátek 26. září / Last minute příležitost přihlásit se ke konání dobrého skutku. Loni se do projektu zapojilo 46 oddílů, letos zatím o dvacet méně. Snad je prozatímní nízká účast dána jen tím, že si dáváte na čas. Ale nebojte se, odbavíme i ty, kteří fungují na principu „vše na poslední chvíli“. Dokažme jako loni, že umíme pomáhat i ve vzdálených končinách, máme na to!


PŘIHLAŠTE ODDÍL DO PROJEKTU


Opravdová pomoc, která dostane tvar – pomozme postavit školu v Meje

Meja je jednou z kebele, čili jednou z etiopských nejnižších administrativních jednotek s populací 4960 obyvatel, pro něž je dostupná pouze jedna jediná škola. Není to však obyčejná škola, jelikož si ji místní obyvatelé postavili svépomocí, a to z materiálů, jakými jsou hlína a dřevo. I když je v západním světě metoda výroby DIY (do it yourself – udělej si sám) značně populární, v africkém prostředí má úplně jiný charakter a neodborná konstrukce školy zdaleka nenese kýžené výsledky. Dvě školní budovy, které se v Meje nachází, jsou v nevyhovujícím, dokonce havarijním stavu a akutně potřebují rekonstrukci nebo náhradu. Nejde ale jen o budovu, nouze je také o učební pomůcky. Žáci například musí sedět na zemi kvůli nedostatku lavic.

Lidé v Meje mají o vzdělávání svých dětí zájem, jen nemají prostředky k tomu, aby dokázali zajistit ke školní výchově dostatečné podmínky. My jim v tom můžeme pomoci, je to na nás.

Minulé happy endy jsou důkazem toho, jak může být pomoc účinná

Na sklonku roku 2013 byla Člověkem v tísni s úspěchem dostavěna nová woininatská škola. Vznikly v ní čtyři kompletně vybavené učebny, které už slouží přílivu 196 nových studentů. Očekává se však také příchod nových učitelů. Ti stávající byli navíc proškoleni v moderních vyučovacích metodách. Pomineme-li vylepšení, která se bezprostředně týkají vzdělání, škola také nabízí zařízení na zachytávání dešťové vody a nové záchody.


TIP – Afrika jako programové téma: Stavění nových škol si žádá své finanční náklady, ale celostátní pomocná akce Postavme školu v Africe není jen o vybírání peněz. Neméně důležitá je také informační osvěta, která se dá šířit jak směrem k neskautské veřejnosti, tak uvnitř oddílu. Než proto vyrazíte do ulic s letáčky a kasičkami, seznamte sebe a děti co nejvíce s Afrikou – její krásou, ale i těžkým údělem. Přečtěte si v našem článku tipy na začlenění africké tematiky do oddílového programu.

Přečíst článek o programu v africkém stylu


Za TDC
Tomáš Vovsík
redaktor interní komunikace Junáka

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 624x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu