....

Chyba na stránce: Nabídka pozemku k převodu do vlastnictví OJ – II - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/1264-nabidka-pozemku-k-prevodu-do-vlastnictvi-oj-ii?autologin=1"

Nabídka pozemku k převodu do vlastnictví OJ – II

Nabídka pozemku k převodu do vlastnictví OJ – II

Na základě rozhodnutí NJ začal Junák vyvíjet činnost vedoucí k získávání pozemků vhodných na tábořiště. Jedná se o pozemky z nabídky Státního pozemkového úřadu (SPU), které budou převáděny OJ, která o to projeví vážný zájem.

Převod pozemku na OJ bude za úplatu za nákladovou pořizovací cenu. Na pořízení lze čerpat z Fondu nemovitostí jak půjčku, tak i dar do výše 30%. Podařilo se získat další dva pozemky, ke kterým se hledá zájemce z řad OJ. Nabídka prvního pozemku je stále platná.

Oldřichov u Lipové

Parcela KN 253 Oldřichov u Lipové. Výměra 6834 m2. Pořizovací cena cca 55 tisíc Kč. Cíp velké horské louky asi 12 JV od Chebu. V blízkosti hranic s Německem, za bývalou železnou oponou (obec Oldřichov neexistuje). Prameniště nad pozemkem – možnost přivedení vody samospádem hadicí. Vlaková stanice Dolní Žandov 4 km. ZDE

Houska

Parcela Houska KN 574/2. Výměra 3234 m2, pořizovací cena cca 15 000 Kč. Suché údolí v CHKO Kokořínsko – Týnské údolí, rozcestník „Pod Bořejovem“, kousek nad 4 rekreačními objekty, v červenci suchá louka, ale terén trochu rozježděný staršími kolejemi od traktoru – takže za vlhka může být měkké. V červenci byla louka upravena nějakým rekultivátorem. Ze SZ cípu je vidět na rekreační objekty vzdálené 200 m, tábor lze umístit tak, aby na něj vidět ze stavení nebylo. Aktuálně je přes parcelu vyježděná cesta, ale protože úvoz na severní straně je zavalen vývratem – po jeho odstranění lze používat úvozovou cestu mimo parcelu. U rekreačních objektů jsou kopané studny, studna uprostřed údolí má vodu v hloubce tak 1 až 2 metry pod povrchem. Parcela je bez vodního toku – zásobování vodou bud vlastní studna nebo se domluvit na připojení hadicí (200 m) z některé chaty. Chaty jsou elektrifikované. Předběžné vyjádření Správy CHKO k táboření je kladné, nelze však očekávat povolení staveb. Spíše pro menší tábor. Atraktivní okolí, ale bez koupání. Železniční stanice Okna 6 km. ZDE

Fotogalerii obou pozemků lze na jít na Facebooku ve skupině Skautská tábořiště – reality nebo na vyžádání u autora (ivobrzozavináč­seznam.cz).

Lhůtu pro převod obou pozemků nelze odhadnout – převod na OJ do léta 2015 nelze zaručit.

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 651x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu