....

Chyba na stránce: Zajišťujte kvalitní fotografie na členské karty nyní, při registraci už je pozdě - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/1282-fotografie-ze-skautisu-se-zobrazuji-na-clenske-karte-i-na-webech-pripravujte-si-je-k-registraci-jiz-nyni?autologin=1"

Zajišťujte kvalitní fotografie na členské karty nyní, při registraci už je pozdě

Zajišťujte kvalitní fotografie na členské karty nyní, při registraci už je pozdě

Právě nyní je ten nejvyšší čas kompletovat fotografie členů oddílu, které jsou potřeba na výrobu Členských karet Junáka. Pokud totiž zjistíte, že nemáte zajištěné fotografické podklady v dobré kvalitě, až v období registrace, zpláčete nad výdělkem. Na poslední chvíli totiž fotografie horko těžko seženete. Připravte se proto už teď a ušetřete si pozdější stres.

TIP: Fotografie ve skautISu mají i další využití - zobrazují se v profilech uživatelů a uživatelek na skautských webech.

Blíží se doba, kdy si můžete v rámci registrace 2015 za částku 24 Kč objednat Členskou kartu Junáka. Data k registraci se budou do skautISu zanášet od prosince letošního roku. Ale pozor, pokud si spolu s vámi objednají kartu i VŠICHNI ostatní členové oddílu, případně střediska, sníží se cena jedné karty na pouhýh 18 Kč. Členskou plastovou kartičku následně obdrží všichni zájemci v březnu/dubnu 2015.

Členská karta Junáka slouží k prokázání členství a díky údaji o věku může především u mladších členů najít využití například k uplatnění slevy v dopravě. Kromě toho je pěkným prvkem ke ztotožnění se s hnutím a zároveň funguje i jako propagace Junáka navenek. Nabízí vám ale také nepřeberné množství výhod a slev, pokud budete mít variantu EYCA, kterou automaticky obdrží všichni členové a členky Junáka do 30 let.  Mezi nejlákavější EYCA výhody pak patří například levné roční cestovní pojištění do zahraničí.

PRO VÍCE INFORMACÍ NAVŠTIVTE STRÁNKU O ČLENSKÉ KARTĚ JUNÁKA

Důležitá poznámka k členství v Junáku

Členem Junáka se nováček stává až zanesením údajů o jeho osobě do skautISu. Tento krok by měl vůdce podniknout krátce po odevzdání přihlášky, nikoli až na konci roku. A při té příležitosti by měl ideálně zanést i aktuální kvalitní fotografii nového člena.

Jaké náležitosti musí splňovat kvalitní fotografie a jak ji získáme?

Pokud chcete si chcete s registrací objednat také členskou kartu, vězte, že je nezbytné, abyste měli ve skautISu nahranou  správnou fotografii.

Fotografie by měla splňovat následující parametry:

Fotografie musí být osobní, průkazková (reálný portrét na jednobarevném pozadí) a přiměřeně stará. Člověk by měl být na fotografii rozpoznatelný, tzn. měl by se tvářit přirozeně a mít běžný oděv i doplňky. Fotografie by neměla být rušivě stylizovaná. Je také vhodné, když je fotografie dostatečně ostrá, kontrastní a když je na ní člověk rovnoměrně osvětlen nejlépe běžným venkovním světlem.

Doporučené rozlišení fotografie je alespoň 1200×1600px (při jiném bude fotografie přepočítána, případně oříznuta na potřebný formát 3:4).

Jak na to, abychom měli správné foto?

Nabízí se naskenovat průkazovou fotografii. Skenování je obvykle automaticky nastaveno na rozlišení 300 DPI, což je pro tisk na kartu dostatečné. Pak už jen stačí fotografii v libovolném grafickém programu oříznout s dodržením poměrů stran 3:4. Nemusí to být přesně, stačí pouze orientačně, skautIS si totiž zvládne fotografii do požadovaného formátu oříznout sám. Musíte mu však poskytnout něco, co se bude blížit kýženému výsledku – skautIS není žádným čarodějem (zatím!).

Pokud máte ucházející foťák (často i nový mobilní telefon poskytuje kvalitní fotografie), není nic lehčího než ho přinést na schůzku a udělat hromadné focení. Určitě není od věci nastavit si větší rozlišení fotografií a jít fotit ven na přirozené světlo ve chvíli, kdy je jasná obloha. Nejlépe samozřejmě před bílou stěnou nebo jinak jednolitou plochou ve světlé barvě. A pokud budete fotit šikovně na výšku, s dobrou kompozicí a v dobře nastaveném poměru stran snímku, tak vám navíc odpadne práce s editací fotek. Podstatné je, aby na fotografii byl dobře vidět obličej a část ramen. A osoba nebyla na fotografii "nekdě v dáli".

TIP: Začněte poptávat také potvrzení o studiu

Nahrání potvrzení o studiu je potřeba k získání studentské verze členské karty a je možné tehdy, pokud je věk osoby, která má zájem o kartu, mezi 6–30 lety. Studentská varianta karty se však vydává pouze studentům středních a vysokých škol, a proto má smysl shánět potvrzení o studiu jen u lidí ve věku cca 15–30 let.

V tomto případě je omezení dané pouze formátem souboru – půjde použít pdf, png a jpg.

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 2089x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu