....

Chyba na stránce: Skautská výstava doprovodným programem výstavy Naše cesta! - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/1292-skautska-vystava-doprovodnym-programem-vystavy-nase-cesta?autologin=1"

Skautská výstava doprovodným programem výstavy Naše cesta!

Skautská výstava doprovodným programem výstavy Naše cesta!

Chystali jste se na pražské Výstaviště na interaktivní výstavu Naše cesta? Využijte toho, že společně s ní je do 25. října možné navštívit i skautskou výstavu s názvem Každý něco potřebuje(me).

Kolem nás žije spousta lidí i dětí, kteří mají potřeby, které výrazně ovlivňují jejich životy. Někdo se s takovou potřebou narodí, někdo k ní přijde během života. Dítě, které ochrnulo na spodní polovinu těla, má potřebu pohybovat se jiným způsobem, třeba prostřednictvím invalidního vozíku. Dítě, které má porušený sluchový aparát, má potřebu využívat pomůcky, které mu pomůžou zachytit snáze zvuky.

Někdy takovým potřebám říkáme specifické. Nemusí to tak ale být. Můžeme se vrátit k situacím z úvodu. Někdy stačí opravdu změnit jen málo a můžeme přispět k tomu, aby se na světě (i ve skautském oddíle) cítil dobře i ten nebo ta, o kom jsme si ještě nedávno mohli myslet, že to možná ani nepůjde

Výstavu Každý něco potřebuje(me) připravil odbor Skauting pro všechny, který nabízí podporu vedoucím, do jejichž oddílu chodí děti se specifickými potřebami. Výstava na osmi panelech představuje příběhy dětí se specifickými potřebami, které už dnes chodí do skautských oddílů i podporu, která se jim v oddílech dostává.

Výstava Naše cesta

Interaktivní výstava Naše cesta je součástí dlouhodobé kampaně s názvem Chodící lidé, která si klade za cíl přiblížit veřejnosti život lidí s postižením. Na výstavě si tak můžete na vlastní kůži vyzkoušet některé běžné životní situace, se kterými se během dne setkává člověk na vozíku, nevidomý či neslyšící člověk. Zkuste si pohybovat se na rušné ulici, doma nebo si vyzkoušejte některý ze sportů, které hrají lidé s postižením!

Výstava je otevřena každý všední den od 9 do 17 hodin (o víkendu od 9 do 18 hodin). Vstup je ZDARMA.

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 644x

Práce s článkem

2
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu