....

Chyba na stránce: Probíhá Umělecký podzim Polibku Múzy! - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/1309-polibek-muzy-podzimni-cast?autologin=1"

Probíhá Umělecký podzim Polibku Múzy!

Probíhá Umělecký podzim Polibku Múzy!

Podzim je tu a s ním i další část soutěže Polibek Múzy! Na rozdíl od Letní výzvy Ti v Uměleckém podzimu přinášíme již tradiční soutěžní kategorie, na které jsi zvyklý z minulých ročníků.

Vzhledem k tomu, že letos slavíme půlkulaté výročí dvacet pět let od pádu komunismu, vybrali jsme pro tento ročník téma SVOBODA. Není ale nutné toto téma pojímat z hlediska politického. Na webu a Facebooku Polibku budeš mít možnost seznámit se s tím, co slovo SVOBODA znamená pro některé zajímavé osobnosti nejen z uměleckého světa. Čím je SVOBODA pro Tebe je už ale jen na Tvém svobodném rozhodnutí, stejně jako umělecký způsob, kterým svůj pohled vyjádříš!

Do 17. listopadu můžeš na Galerii Polibku Múzy přihlásit díla v pěti kategoriích, kterými jsou výtvarno, literatura, fotografie, hudba a film, pokračující z Letní výzvy a tedy bez tématu. Zaslaná díla kromě filmu pak budou posuzovat známí umělci s mnoha zkušenostmi, kteří určitě rádi poskytnou i cennou zpětnou vazbu!

Mezi porotci v kategorii výtvarno se můžeš těšit na svérázného Romana Týce, známého především díky originálním aktivitám, ve kterých se umění spojuje s občanským aktivismem. Týc se proslavil například výměnou panáčků na semaforových sklech a dalšími projekty spojenými s veřejným prostorem. Neméně zajímavým porotcem bude Roman Franta, mezi jehož známou tvorbu patří obrazy plné brouků.

Literaturu, rozdělenou na poezii a prózu, ohodnotí dva zasloužilí skauti a zkušení autoři Jiří Nosek – „Pígo“ a Miloš Říha – „Šípek,“ kterého můžeš znát jako ředitele Skautského institutu a moderátora Skautské vize.

Líba Taylor, fotografka známá u nás i v zahraničí, přislíbila účast v porotě kategorie fotografie. Tato žena specializující se na dokumentární fotografii pořizovala snímky mimo jiné na humanitárních misích Unicef.

Mezi porotci kategorie hudba nebude chybět hudebník, herec a moderátor Pavel Anděl, který nad námi roztáhl křídla a podpoří nejen soutěžní kategorii, ale také Festival Polibku Múzy, na kterém proběhne vyhlášení všech soutěžních kategorií.

Více informací o pravidlech a celé Soutěži i Festivalu nalezneš na internetových stránkách Polibku Múzy. Nezapomeň také hlasovat pro Tvá oblíbená díla z Letní výzvy!

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 873x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu