....

Chyba na stránce: Zapojte se do akce Betlémské světlo také letos! - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/1424-zapojte-se-do-rozvazky-betlemske-svetla-take-letos?autologin=1"

Zapojte se do akce Betlémské světlo také letos!

Zapojte se do akce Betlémské světlo také letos!

Plánujete se také letos zapojit do rozvozu Betlémského světla? Dejte vědět okolí, kde si mohou lidé světlo vyzvednout, přijít si zazpívat, rozsvítit vánoční strom nebo komu světýlko přinesete až domů – vložte informace o místě předání nebo pořádané akci na web Betlémského světla a rozešlete místním médiím tiskovou zprávu. Že jste se akce ještě neúčastnili? Možná je právě letos čas to vyzkoušet!

Jako každý rok přivezou skauti i letos do Česka vánoční plamínek Betlémského světla. Světýlko je zažehnuto v Betlémě, odkud se přesouvá do Vídně, a posléze je rakouskými skauty předáno skautským delegacím z celé Evropy. V České republice putuje nejprve do Brna, odkud je rozvezou vlaky po republice.

Pořádáte předávání Betlémského světla, nebo dokonce nějakou doprovodnou akci? Informujte o ní místní média! Betlémské světlo je žhavé vánoční téma a „pozitivní reklama“ se vám může jen a jen vyplatit! Aby to bylo co nejjednodušší, připravili jsme pro vás tiskovou zprávu – stačí pouze změnit označená pole a odnést ji nebo poslat do redakce místních novin. A to přece zvládne každý! 

Harmonogram letošního předávání Betlémského světla:

13. 12. 14.00 přev­zetí Světýlka ve Vídni skautskými delegacemi z Evropy i zámoří – tentokrát v největším vídeňském evangelickém kostele na Lutherplatz 1, Wien–Gumpendorf.

19. 12. 15:00 – předání v pražské katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha: Od skautek a skautů převezme světlo arcibiskup Dominik Duka a další významné osobnosti. 

20. 12. po celý den – rozvoz vlaky po České republice: Světlo se ráno vlaky rozjede po celé České republice.

Jak se můžete zapojit?

  • Na www.betlemskes­vetlo.cz najdete trasy vlaků, které povezou Betlémské světlo. Přijďte si připálit plamínek.
  • Pokud se chystáte světlo roznášet nebo pokud chcete pořádat ještě nějakou doprovodnou akci, informujte o ní vložením informace do online mapy.
  • Seznam akcí na www.betlemskesvetlo.cz/app/mistni-akce.html se zaplňuje, proto neváhejte a přidejte se. Pokud jste ještě nezačali připravovat zajímavou akci ve vašem městě, je právě teď nejvyšší čas se domluvit třeba v knihovně, na vánočních trzích, v kostele nebo na úřadě.
  • Objednejte si doprovodné materiály k akci Betlémské světlo! I když jde v hlavním smyslu o samotnou akci posilující duchovní rozměr a lidskou sounáležitost, můžete svou činnost podpořit také doprovodnými materiály, které jsme si pro vás tradičně připravili a o které jste v minulosti projevovali velký zájem. K dispozici jsou samozřejmě i plakáty, prohlédout a objednat si je můžete zdarma veskautském e-shopu .
  • I když jde v hlavním smyslu o samotnou akci posilující duchovní rozměr a lidskou sounáležitost, můžete svou činnost podpořit také doprovodnými materiály, které jsme si pro vás tradičně připravili a o které jste v minulosti projevovali velký zájem.

PLAKÁTY - Základem a prvopočátečním bodem vašeho úsilí musí být to, abyste ostatním dali o vaší akci vědět. Za tímto účelem si můžete ve skautském obchodě objednat ZDARMA plakáty Betlémského světla. Vybírat si můžete ze čtyř grafických provedení. Nezapomentě napsat čas a místo konání vaší akce.

Jitka Taussiková, tisková mluvčí Junáka

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 1015x

Práce s článkem

2
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

3 Názory
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu