....

Chyba na stránce: Nové povinné registrace skupinových slev ve vlacích ČD | Postup Junáka a ČRDM - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/1425-nove-povinne-registrace-skupinovych-slev-ve-vlacich-cd-postup-junaka-a-crdm?autologin=1"

Nové povinné registrace skupinových slev ve vlacích ČD | Postup Junáka a ČRDM

Nové povinné registrace skupinových slev ve vlacích ČD | Postup Junáka a ČRDM

České dráhy s počátkem platnosti nového jízdního řádu (14. prosince 2014) mění podmínky některých poskytovaných služeb. Z pohledu (nejen) skautských oddílů je hlavní změnou nutnost nahlásit prostřednictvím objednávkového formuláře skupinu, která chce využít skupinovou slevu. Junák s podporou ČRDM v této věci aktivně postupuje.

Informace o změně v poskytování skupinové slevy přinášejí média (např. článek z Aktuálně.cz). Podle dostupných informací se může jednat o nezanedbatelnou komplikaci pro skautské oddíly (i jiné skupiny, například skupiny jiných organizací), hrozící mj. zvyšováním nákladů na dopravu na výpravách. Situace není zcela zřejmá, informace s médií nejsou vždy stejné.

Junák podal ústy své mluvčí ses. Renaty Hladné – Veve krátké vyjádření v této věci do Událostí ČT v pondělí 24. listopadu (reportáž najdete zde v archivu ČT) a zároveň oslovil Českou radu dětí a mládeže, která v této věci následně zaslala dopis s dotazem generálnímu řediteli Českých drah. Junák bude usilovat o to, aby dopad změna na logistiku a finanční náročnost skautských výprav byl co možná nejmenší.

Jakmile bude ve věci jasno, budeme informovat na Křižovatce.

Petr Vaněk – Permoník
manažer komunikace Junáka

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 840x

Práce s článkem

5
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

1 Názor
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu