....

Chyba na stránce: 28. 11. 2014 zemřel bratr Gerard Waardijk, přítel a dlouhodobý podporovatel československého skautingu ze Scouting Nederland - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/1453-28-11-2014-zemrel-bratr-gerard-waardijk-pritel-a-dlouhodoby-podporovatel-ceskoslovenskeho-skautingu-ze-scouting-nederland?autologin=1"

28. 11. 2014 zemřel bratr Gerard Waardijk, přítel a dlouhodobý podporovatel československého skautingu ze Scouting Nederland

28. 11. 2014 zemřel bratr Gerard Waardijk, přítel a dlouhodobý podporovatel československého skautingu ze Scouting Nederland


Po znovuobnovení Junáka v roce 1989 byl bratr Gerard Waardijk jedním z těch, kteří začali Junáku poskytovat materiální i metodickou podporu, a stal se také koordinátorem podpory ze strany Scouting Nederland v 90. letech. 

Holandská skautská organizace se tehdy rozhodla převzít nad naším a slovenským skautingem patronát a pomáhala mu v rozvoji. Gerard Waardijk v rámci projektu navštěvoval Československo, resp. Česko, a v létě pravidelně objížděl tábory. Pomáhal střediskům a oddílům navazovat kontakty se zahraničním skautingem, a i po ukončení projektu se do Česka opakovaně a rád vracel.

Gerard Waardijk je nositelem několika nizozemských skautských ocenění. Českými skauty byl oceněn nejvyšším českým skautským vyznamenáním Řádem stříbrného vlka a zlatým stupněm Řádu čestné lilie v trojlístku.

Věnujte prosím bratru Gerardu Waardijkovi tichou vzpomínku.

Smuteční oznámení je k dispozici zde.

Lenka Šablová, asistentka starosty Junáka

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 770x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu