....

Chyba na stránce: The Academy 2014, to je evropská škola skautingu. Využijte materiály, které jsme Vám přivezli. - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/1500-the-academy-2014-to-je-evropska-skola-skautingu-vyuzijte-materialy-ktere-jsme-vam-privezli?autologin=1"

The Academy 2014, to je evropská škola skautingu. Využijte materiály, které jsme Vám přivezli.

The Academy 2014, to je evropská škola skautingu. Využijte materiály, které jsme Vám přivezli.

Podzim je plný barevného listí, ale bělehradské ulice probarvilo začátkem listopadu ještě 150 barevných šátků, patřících účastníkům vzdělávacího semináře The Academy 2014, který se letos konal právě v srbské metropoli.

Skautská akademie, to je již několikaletý příběh, jenž se začal psát v roce 2008, kdy proběhla první Akademie ve španělské Mollině. Akce je pořádána pravidelně každý rok a klade si za cíl nabídnout kvalitní vzdělání a možnost navazování kontaktů mezi zástupci národních skautských organizací, nejen z evropského regionu. Záštitu toho setkání nese WOSM společně s WAGGGS.

Letošní rok český Junák zastoupili za vzdělávání Petr Brabec-Vrabčák a za Strategický odbor Martin Křivánek-Set a Tomáš Kozel-Tom. Právě strategické plánování bylo jedním z ústředních témat celé Akademie, proto jsme se měli rozhodně co přiučit i pro naši Strategii 2022. Navázali jsme několik kontaktů se zástupci WOSM a dalšími evropskými státy, kde se strategickým plánováním zabývají, a dohodli budoucí spolupráci.

Program Akademie byl pestrý, ale jeho hlavní část ležela na tematických tříhodinových workshopech. Účastníci měli možnost si je vybírat z široké nabídky zaměření, vždy dva na den. Vedení workshopů se ujali profesionálové z řad komisařů WOSM a WAGGGS, kteří nabídli široké spektrum aktivit od teoretického výkladu, přes práci v malých skupinkách, až po diskuze a praktické příklady. Krom vzdělávání nechyběl ani doplňkový program, jako byl mezinárodní večer, sdílení zajímavých projektů a myšlenek či noční hra v centru Bělehradu.

Dostali jsme také přístup ke všem materiálům, které byli k vzdělávacím workshopům používány. Rádi bychom Vám je nabídli k širokému využití.

Základní kategorie:

Materiály jsou převážně v angličtině.

Najdete zde například:
připravený program Free being me na podpoření sebedůvěry, model jak si připravit komunikační strategii, jak pracovat s dobrovolníky, program o fundraisingových aktivitách, tipy jak využít data z databází, jak si připravit strategický plán podle WOSM a mnoho dalšího.
Krom toho, že jsou materiály volně nabídnuty v tomto článku, rozešleme konkrétní dokumenty na konkrétní činovníky, kterým by mohli být ku pomoci.

Akademie 2015 se uskuteční v portugalském Portu, a pokud budete mít možnost se zúčastnit, rozhodně doporučuji.

Tomáš Kozel
asistent Strategického odboru

 

 

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 701x

Práce s článkem

3
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu