....

Chyba na stránce: 89 VTEŘIN SVĚTLA - nové skautské video pro Betlémské světlo 2014 je tady! - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/1503-video-betlemske-svetlo?autologin=1"

89 VTEŘIN SVĚTLA - nové skautské video pro Betlémské světlo 2014 je tady!

89 VTEŘIN SVĚTLA - nové skautské video pro Betlémské světlo 2014 je tady!

Skauti a skautky z celé České republiky roznášejí již 25 let v době vánočních svátků betlémské světlo po svých krajích, městech a domovech. K letošnímu 25. výročí tak vzniklo video, které je poděkováním a zároveň pozvánkou, abychom si pro to letošní, pětadvacáté, světlo přišli. 

Jak jsme točili

Video se točilo ve starých pražských uličkách u Karlova mostu, bez sněhu, ale zato s vánoční romantickou atmosférou. A i když mráz byl silný, nadšení, kterému děti propadly u natáčení, nevyprchalo ani při několikrát opakovaných scénách. Pokud nepočítáme energetické náklady, tak finanční náklady videa se zastavily na pouhých 700 kč (čaje a teplo pro malé herce v protilehlé kavárně).

Video najdete na YOUTUBE a na oficiálním FACEBOOKU Junáka, kde jej můžete od dnešního dne také sdílet se svými blízkými a přáteli.

Natáčení v mrazivém počasí mohlo proběhnout jen díky 89. oddílu Argyroneta Praha, 145. smečce vlčat a 145. oddílu skautů Praha 4, nejstatečnějšímu 120. roji světlušek Koťata a v neposlední řadě díky dronu Aleše Kopeckého z AeroPixel a skvělému SVAT týmu (nový video tým Junáka).

DĚKUJEME VÁM VŠEM!

Kam pro Betlémské video

V sobotu 20. prosince budou Betlémské světlo, symbol radosti a naděje, skauti a skautky rozvážet vlaky do všech koutů Česka, letos již po pětadvacáté. Podívejte se, jakými k Vám přijede vlaky (http://bit.ly/BetlemskeSvetlo2014_Vlaky), podívejte se, kde jej v následujících dnech najdete právě ve vašem městě (http://bit.ly/BetlemskeSvetlo2014_Mista). Pro přehled všech světel po celé zemi můžete využít speciální mapu na http://mapy.cz/betlemske-svetlo, připravenou ve spolupráci s Mapy.cz (ale všechna místa tam nejsou, kompletní údaje najdete na uvedené adrese http://bit.ly/BetlemskeSvetlo2014_Mista).

Více informací k Betlémskému světlu na www.skaut.cz a www.betlemskesvetlo.cz.

Nezapomeňte si za pár dní dojít pro své Betlémské světlo :)
 
Z historie Betlémského světla

Myšlenka šíření předvánočního pokoje a míru vznikla v Rakousku, odkud se rozšířila do mnoha zemí světa. Úplně poprvé plamínek přicestoval v roce 1986 letadlem do Lince, kde se stal součástí vánoční sbírky rakouského rozhlasu a televize na pomoc postiženým dětem. K nám se Betlémské světlo dostalo po pádu čtyřicetileté komunistické vlády a v rukou exilových skautů a skautek putovalo v prosinci 1989 až pod sochu sv. Václava v Praze.

Skautský videotým hledá další nadšence

Umíš to s kamerou? Baví tě produkce? Rád/a animuješ či pracuješ s hudbou? Skautský videotým (SVAT) hledá nové dobrovolníky. Pokud se chceš zapojit, běž na svat.skauting.cz a dej nám o sobě vědět.

Z natáčení:
 

 

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 664x

Práce s článkem

4
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu