....

Chyba na stránce: Výuková videa, to je skautské vzdělávání na dosah myši - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/1609-vyukova-videa-to-je-skautske-vzdelavani-na-dosah-mysi?autologin=1"

Výuková videa, to je skautské vzdělávání na dosah myši

Výuková videa, to je skautské vzdělávání na dosah myši

Využij příležitosti a vzdělávej se alespoň 5 minut denně. Připravili jsme více než 20 tematických videí souvisejících s vedením oddílu, výchovou dětí a činností střediska. Videa jsou určena všem vedoucím v oddílech a činovníkům, některá svou náročností odpovídají čekatelům, některá spíše zkušeným vůdcům. Všechna jsou ke zhlédnutí na youtube kanále Skautský e-learning.


Z čeho můžeš vybírat?

  • Bezpečnost – video o bezpečnosti vás rychle a efektivně poučí o pravidlech používání nástrojů, skladování potravin a pohybu na pozemních komunikacích. Určitě tyto znalosti oceníte nejenom před letními tábory.
  • Kritické myšlení – celkem tři videa objasňují, jak přistupovat ke zdrojům informací, jaké manipulativní techniky obvykle používají veřejní činitelé, jak je rozeznat a nenechat se oklamat. Zkrátka jak kritickymyslet, umíš to?
  • Odměny a tresty – název mluví za vše, ale přesto, přemýšleli jste někdy nad tím, jak se cítí trestané či odměňované dítě? Má výchovné opatření skutečně zamýšlený efekt? Pusťte si video a poslechněte siosobní zkušenosti skautů a skautek.
  • Ochrana dětí – video o dětských právech mimo jiné přináší informace o ohlašovací povinnosti –vztahuje se i na vedoucí? Jak se zachovat při podezření na poškozování práv dítěte, a co se stane, pokud se rozhodneme jít na policii či sociální správu? Druhý klip ukazuje, jak mluvit s dětmi o citlivých tématech.
  • Personalistika – podívej se, jak uplatnit skautské dovednosti při pracovním pohovoru, jak motivovat členy v týmu a zadat jim vhodný úkol, co jsou a jak fungují malé dohody? Odpovědi najdeš ve třechvideích.
  • Plánování – dvě videa z dílny různých autorů přináší ucelený pohled na plánování pro oddíl či středisko, popisují jednotlivé kroky a vysvětlují související pojmy. Potřebuješ si ujasnit, co je to cíl aprostředek nebo to potřebuje někdo v tvém okolí? Doporuč mu tato videa.
  • Propagace a komunikace – poslechni si profesionální novináře, co radí skautům o psaní tiskových zpráv? Jak se vůbec dostat do médií, jak novináře oslovit, které informace si pro ně připravit?
  • Psychologie – video představuje základní poznatky z vývojové psychologie věkové kategorie světlušek a vlčat, skautů a skautek i roverů a rangers. Zopakuj si je nebo video doporuč v oddílové radě.

Pustil jsem si video, co dál?

Zaujalo tě některé z témat, chtěl bys získat více informací? Podívej se do skautských e-learningových kurzů. Výuková videa vznikla právě za účelem doplnění obsahu těchto kurzů, od každého videa vede tedy cesta k dalšímu vzdělávání. Více informací najdeš také na Křižovatce.

Chceš videa využít na vzdělávací akci nebo třeba pro členy střediska? Udělej to. V podobě, ve které jsou videa zveřejněna, mohou být využívána pro účely skautského vzdělávání na organizovaných akcích nebo jen neformálně, třeba ve vaší oddílové radě.

Sleduj křižovatku v sekci e-learning, postupně zde vyjde série článků pro vzdělavatele, kteří mají zájem o vytvoření vlastního kurzu.

S jakýmkoliv dotazem, zpětnou vazbou, připomínkou se obrať na email el@skaut.cz.

Barbora Tichavová (Rozárka),
zpravodajka pro vzdělávání a agendu dospělých
a tým e-learnigu

E-learningové kurzy byly vytvořeny v rámci projektu česko-slovenské spolupráce Skautský e-learning.

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 1983x

Práce s článkem

3
kladných hlasů

Diskuse o článku

1 Názor
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu