....

Chyba na stránce: Chceš se podílet na podobě skautských časopisů? Spolupracuj s redakcemi! - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/1670-chces-se-podilet-na-podobe-skautskych-casopisu-spolupracuj-s-redakci?autologin=1"

Chceš se podílet na podobě skautských časopisů? Spolupracuj s redakcemi!

Chceš se podílet na podobě skautských časopisů? Spolupracuj s redakcemi!

  • Chceš být u toho, když vznikají skautské časopisy?
  • Chceš mít příležitost diskutovat o jejich podobě?
  • Chceš dokonce přímo ovlivňovat, o čem a jak se bude v časopisech psát?
  • Chceš potkat nové lidi se stejnými zájmy?
  • Chceš si vyzkoušet, jaké to je být novinářem nebo novinářkou?

Pětkrát ano? Tak pokračuj ve čtení. Redakce skautských časopisů nabízejí takové množství zajímavých volných pozic, že si určitě najdeš tu svou!

Inzerát vhodný ke sdílení i mimo Křižovatku najdeš na: jobs.skaut.cz

TIP: Spolu s odkazem na tuto nabídku můžeš sdílet obrázkový inzerát (výše) na svém Facebooku.

Těm, kdo se zapojí do dlouhodobější spolupráce (např. členství v redakci nebo pravidelné hodnocení časopisu), nabídneme možnosti potvrzení praxe využitelné pro studium nebo některý bonusů a odměn, které zajišťuje TDC (slevy na STS, materiály prodávané TDC,…)

- člen/ka redakce/garant/ka rubriky – hledáme stálé členy/ky redakce, kteří by zároveň mohli být garanty/garantkami některých rubrik jednou za dva měsíce by garantovali a zajišťovali obsah dané rubriky (např. vlčci/světýlka, slib a zákon, strana aktivit z oddílů...)
- spolupracovník/ce propagace – psaní a zveřejňování novinek o aktuálních číslech na skautskou křižovatku a Facebook

- člen/ka redakce/garant/ka rubriky – hledáme stálé členy/ky redakce, kteří by zároveň mohli být garanty/garantkami některých rubrik jednou za dva měsíce by garantovali a zajišťovali obsah dané rubriky (např. práce se stezkou, strana hlavolamů, sport, tipy na hry, strana aktivit z oddílů, skautská technika, atd…)
- spolupracovník/ce propagace – psaní a zveřejňování novinek o aktuálních číslech na skautskou křižovatku a Facebook

- stálý člen/stálá členka redakce – hledáme zájemce/zájemkyně o stále členství v redakci, budou se podílet na přípravě konceptu časopisu i psaní jednotlivých článků, ideálně, pokud by to byli kluci v roverském věku kterých je v redakci aktuálně značný nedostatek
- oponent/ka – hledáme zájemce/zájemkyně, kteří by měli chuť se na časopis Roverský kmen podívat kritickým pohledem, buďto na připravované články (jednou za dva měsíce by ti přišel článek ke zkonzultování a okomentování) nebo zpětně na celé číslo časopisu (poukázat chyby, kterých se příště vyvarovat, a na mezery, které napravit) 

- nepravidelný účastník/účastnice redakčních porad – redakční porady otevíráme zájemcům/zájemkyním z řad široké skautské veřejnosti, kteří by se jich čas od času mohli zúčastnit a poskytnou nám (ne)zaujatý pohled naše nápady a plány ohledně časopisu a jednotlivých článků. Hledáme kritické a konstruktivní lidi každého věku i funkce na jednorázovou (nebo nárazovou) spolupráci, bez nutnosti kontinuálního zapojení, máš-li zájem ovlivnit podobu metodického časopisu, ozvi se na redakční e-mail.
- člen/ka redakční rady – kromě “návštěvníků/návštěvnic” hledáme i zájemce/zájemkyně o členství v redakční radě, ideálně starší či zkušenější vůdce/vůdkyně (oddílů i středisek), ale i další, kteří by se rádi podíleli na přípravě časopisu. Časová náročnost cca 5-10 hodin/měsíc, náplní práce jsou zejména diskuze nad obsahem a formou časopisu, nastavování témat, editovaní textů a hodnocení časopisu).
- oponent/ka - odborník/odbornice - člověk, který rozumí svému oboru a dokáže okomentovat text s částečně odbornou tématikou. Zároveň dokáže svoje tvrzení podložit a navrhnout řešení a tím posunout celý text k lepšímu výsledku.

- člen/ka redakce – hledáme členy/ky redakce, kteří by se podíleli na vytváření konceptu časopisu, setkávali se ca 3x ročně na poradách redakce, kde se vyhodnocuje obsah časopisu a plánují další čísla
- autor/ka článků – hledáme nepravidelné autory/ky článků, kteří by v rozmezí 2-4 měsíců mohli psát některý ze článků pro časopis, na základě zadání, které přijde od redakce (medailony o zajímavých skautech, skautkách, reportáže, tématické články,…)
- hodnotitel/ka časopisu – hledáme zájemce/zájemkyně, kteří by jednou za dva měsíce přečetli časopis a poskytli na něj zpětnou vazbu k obsahu, vzhledu i k tomu, jak se daří naplňovat cíle, které má časopis zadané, možné emailovou formou


S využitím podkladů Václava Zemana (Šíka)
Tomáš Vovsík

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 1840x

Práce s článkem

5
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu