....

Chyba na stránce: Jak letos oslavit 24. duben? Inspirujte se ostatními, inspirujte ostatní! - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/1671-jak-letos-oslavit-24-duben-inspirujte-se-ostatnimi-inspirujte-ostatni?autologin=1"

Jak letos oslavit 24. duben? Inspirujte se ostatními, inspirujte ostatní!

Jak letos oslavit 24. duben? Inspirujte se ostatními, inspirujte ostatní!

24. duben je dnem sv. Jiří, skautského patrona, a tedy svátkem skautským. Někdy mu říkáme i Skautský den s velkým S. Oddíly a střediska po celé zemi si jej připomínají mnoha způsoby, některé každoročně a velice, jiné málo až velmi. Letošní 24. duben se blíží. Inspirujte se oslavami jinde a připojte i svoje podněty a zkušenosti!

V loňském roce jsme se Vás na Křižovatce zeptali pár dnů před 24. dubnem, jak se chystáte slavit. Letos se nejen ptáme s větším předstihem, ale přinášíme níže i loňské podněty od Vás a ptáme se Vás opět, co chystáte. Na Vaše zkušenosti a podněty se těšíme v komentářích. Zároveň berte tenhle krátký text i jako podnět k zamyšlení, jestli, pokud si zrovna u Vás 24. duben nijak nepřipomínáte, to není něco ke zvážení a třeba i ke změně. Svátky přeci stojí za to, tenhle je navíc možností, jak si radost z toho, že jsme skauti, užít na mnoha místech po celé zemi zároveň! Co Vy na to?

Chystáte se letos slavit? Nebo máte tip, jak by mohl slavit někdo jiný? Nebo tip, jak by si mohl 24. duben v budoucnosti připomínat třeba celá organizace? Těšíme se na ně v komentářích. Díky!

Petr Vaněk – Permoník
manažer komunikace Junáka


Některé z akcí k loňskému 24. dubnu po celém Česku

Skautský den v Ďáblickém háji. Skautský den je akce pro veřejnost, kterou připravují členové 24. Střediska Sever Praha 8. Děti i dospělí si na akci mohou zasoutěžit, vyzkoušet skautské dovednosti či upéct buřta na ohni. Akce také umožňuje setkání všech členů střediska od benjamínků až po oldskauty.
Ďáblický háj – Areál zdraví 17.04.2014 v 09:39:44
----
„Den sv. Jiří“ se koná v Proseči na náměstí a jeho okolí. Program má vždy nějaký námět. V loňském roce přijel sv. Jiří na koni jako rytíř. V letošním se chystá něco podobného. Pro děti jsou připravena různá stanoviště se soutěžemi nebo rukodělnými aktivitami.
----
V Libině se koná skautská pouť v neděli 27.4. Poněvadž v obci (cca 3.500 obyv.) je farní kostel sv. Jiří, spojují se každoročně skautské oslavy s obecními. Začaly se též pořádat tzv. dobové trhy a všichni (nejen skauti) se pak schází na společném posezení.
----
V Kameničkách se na sv. Jiří tradičně pořádá skautská mše a slavnostní oheň.
----
Středisko HRANIČÁŘ v Trutnově oslaví svátek patrona sv. Jiří už ve středu 23. 4. 2014. Celé středisko se sejde u kluboven a v 17 hodin zahájí akci. Pozvaní jsou zástupci města, muzea, několik pedagogů apod. Skauti připraví slavnostní oheň, skautky mají na starost občerstvení. Každý oddíl se krátce představí, různým osobitým způsobem, nebudou chybět pokřiky. Vyhodnotí se soutěž o nejhezčí klubovnu, rozdají speciální dorty, pro vítěze ve tvaru teepee. Po krátkých oficialitách se všichni vydají na Cestu sv. Jiří. V okolí je připravena hra, 6 stanovišť s různými zábavnými úkoly, kde se účastníci dozvědí i mnoho ze života sv. Jiří. Na cestu vyrazí rodinné i dětské týmy. Budou získávat zbroj, vyplňovat kvíz, vázat uzly na dračím ocase, hledat dle mapy v okolí heslo, bojovat s drakem, kopím mu propíchnou srdce, skládat pro princeznu verše.
24.4. pak chlapecký oddíl Mahigani pořádá tradičně i slibovou akci, kde kromě několika vlčat budou slibovat i noví členové - vedoucí.
----
1. oddíl Moravské Knínice 24. 4. dělá u místního malebného rybníka "Ošátkování". Udělá se oheň a nováčci, kteří s námi prošli 1 sezónu, jsou obřadně ošátkováni. Je to motivace či první krok ke slibu.
----
24.4. Středisko Svatopluk Břeclav – s rovery po domluvě s městem vysadí skautský strom
----
Svatý Jiří pod zámkem - Skautské středisko Sojčáci pořádá 26. 4. 2014 od 13:30 na Smetanově nábřeží v Děčíně již po osmé akci pro veřejnost s názvem Svatý Jiří pod zámkem. Připraveny jsou workshopy, s jejichž provozem pomáhají mladší i starší členové a jejich rodiče, přizváni jsou také ZOO Děčín, u jejichž stánku si děti mohou prohlédnout nebo dokonce pohladit některá drobnější zvířátka, a CHKO Labské pískovce. Kromě toho v rámci této akce vystupují děti z DDM, Divadelní spolek Karla Čapka s Čarodějnickou pohádkou a hudební skupina Harcovníci. Chceme tím podpořit myšlenku skautingu, ale také kulturní život v Děčíně a uspořádat tak akci, které se může zúčastnit celá rodina.
----
Skautská pouť - 8. a 9. středisko z Olomouce pořádá již po 20. skautskou pouť na Svatém Kopečku u Olomouce. Tentokrát na téma „Cesta kolem světa“. Pouť zahájíme mší 26. 4. v 9:00. 
----
Inspirační večer pro vedoucí oddílu v rytmu Pecha-kucha Více info na http://perplex­.skauting.cz
----
Šup do kroje! - „Fotosoutěž“ se zadáním: vyfoťte se ve škole, v práci, nebo na ulici ve skautském kroji a fotografii pošli na oddílový e-mail. Zúčastněné čeká sladká odměna. 
----
Události v Šumperku - V Šumperku chystáme v neděli 20. 4. skautský koncert (viz http://koncer­t.wakan.cz) pro veřejnost, vstupné dobrovolné, výtěžek na podporu „Adopce na blízko“ a dále pak 26. 4. skautskou mši v šumperském kostele sv. Barbory.
----
Ve středu 24. dubna proběhne na Liberecké přehradě 8. ročník Lampiónové plavby, kterou pro širokou veřejnost organizují spojené přístavy vodních skautů a skautek Maják a Flotila společně se střediskem Ještěd. Hlavní náplní Lampiónové plavby bude netradiční plavba na lampióny osvětlených loďkách po Liberecké přehradě. Příchozí se mohou nechat povozit po hladině a užít si tak velmi lákavý a ojedinělý zážitek. Zkrátka nepřijdou ani děti, pro které budou na břehu v prostoru pláže připraveny drobné hry a disciplíny, za jejichž splnění obdrží sladkou odměnu. V prostoru pláže již bude možnost občerstvení v místní restauraci. Přístavy vodních skautů poskytnou k této akci celkem čtyři pramice se zkušenými kormidelníky. V minulém roce se akce zúčastnilo přes 400 lidí, z toho přibližně 200 dětí. „Tento rok díky vyšší propagaci akce v médiích očekáváme návštěvu přes 500 lidí,“ dodává Roman Patočka. 
Podrobnosti k akci naleznete na webu:
http://www.flotila-liberec.cz
Letáček k akci:
http://www.flotila-liberec.cz/2014/lampiony
----
Tišnov – Vezmi na sebe kroj či šátek a potkej se s ostatními. Vyfoť a pošli svoji originální fotku v kroji. Někde na fotce, Ať je navíc skautská lilie. Album bude vystaveno na facebooku pro hlasování, fotky s nevíce LIKE získá výhru. Facebook/skauttisnov

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 1065x

Práce s článkem

4
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu