....

Chyba na stránce: 13 bodů stezky lze snadno splnit Skautským dobrým skutkem. Které to jsou? - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/1675-13-bodu-stezky-lze-snadno-splnit-skautskym-dobrym-skutkem-ktere-to-jsou?autologin=1"

13 bodů stezky lze snadno splnit Skautským dobrým skutkem. Které to jsou?

13 bodů stezky lze snadno splnit Skautským dobrým skutkem. Které to jsou?

Jak snadno splnit až 13 bodů cestiček, stezek nebo roverských projektů? Přeci skrze zapojení do Skautského dobrého skutku! Projděte si níže vypsané body, které se mohou (ale nemusí, záleží na vašem výběru) týkat dobrého skutku právě vašeho oddílu. Není náš výčet úplný? Přidejte další objevené body do komentářů! Skautský dobrý skutek 2015 je pilotní ročník nového celostátního projektu skautské služby veřejnosti, proběhne po celé zemi 15. až 24. května a více o něm zjistíte na www.skaut.cz/dobryskutek.

vlčata a světlušky:

Příroda kolem nás, 3. st.
Se šestkou či smečkou najdeme a uklidíme drobný nepořádek (v lese nebo např. v potoce), a tím pomůžeme danému místu, které potom bude čistší a hezčí.

skauti a skautky:

Můj kamarád - Moje pomoc druhým, 1. - 4. st.
1 - Společně s družinou se zúčastním nějaké dobrovolné pomoci potřebným (návštěva domova důchodců, sbírka pro psí útulek, zábavné odpoledne pro dětský domov ...).
1 - Vyrobím s družinou dárky pro obyvatele domova důchodců (nebo děti z dětského domova) a předáme jim je k Vánocům (nebo Velikonocům či jiné příležitosti).
2 - Budu se několikrát aktivně podílet na vymýšlení a uskutečnění dobrovolné pomoci těm, kteří ji od nás potřebují.
2 - Zúčastním se s oddílem projektu na podporu některé významné charitativní akce (např. Pomozte dětem!, Postavme školu v Africe apod.).
3 - Připravím pro družinu nebo oddíl program o některé z organizací, které pomáhají potřebným lidem (Člověk v tísni, Charita, Diakonie, ADRA ...).
4 - Připravím pro oddíl prezentaci o potřebnosti charitativní činnosti a možnostech skautů se na ní podílet, nebo prezentuji výsledky sbírky, které jsme se zúčastnili (na co se peníze použily, jaké byly výsledky…).
4 - Podílím se na přípravě oddílové akce na podporu významného charitativního projektu (např. Pomozte dětem, Postavme školu v Africe…).

Můj domov - Družina jako tým, 3. st
3 - Se svou družinou uskutečním větší týmový úkol (větší hra po stanovištích pro mladší, oddílovou besídku, projekt na oddílové třídění odpadů…).

Svět okolo nás - Já, občan, 2. - 4. st.
2 - Zúčastním se nějaké větší práce na pomoc blízkému okolí – sázení stromků, budování dětského hřiště apod.
3 - Vytvoříme spolu s družinou seznam toho, co je v okolí klubovny problematické a co by se mělo nebo mohlo zlepšit. Alespoň jednu věc z toho uskutečníme, nebo zjistíme, kdo je oprávněný s tím něco udělat, a své nápady mu předáme.
4 - Domluvím společnou akci (spolupráci) naší družiny/oddílu a jiné neziskové organizace.

Svět okolo nás - Různost světa, 4. st.
4 - Připravíme s družinou akci v místním komunitním centru, volnočasovém klubu nebo podobném zařízení.

O spojení skautské stezky a Skautského dobrého skutku se dočtete víc v dubnovém Skautu.

roveři a rangers:

projekty
Projekty jsou jednou ze složek roverského programu - vyberte si v kmeni společně aktivitu a udělejte dobrý skutek. Vybírat můžete třeba z našich tipů.

Přehlédli jsme nějaký bod? Napište nám do komentářů.

Eliška Trnková - Upírek
tým Skautského dobrého skutku 2015

Dělejme svět lepším společně!

Skautský dobrý skutek 2015 | 15. až 24. květen 2015
www.skaut.cz/dobryskutek | dobryskutek@skaut.cz

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 1034x

Práce s článkem

2
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu