....

Chyba na stránce: Co zažila česká skautka v Ghaně? Přijďte si poslechnout její vyprávění do Skautského institutu - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/1688-jak-se-dostala-ceska-skautka-do-ghany-a-co-tam-delala-prijdte-si-poslechnout-jeji-vypraveni-do-skautskeho-institutu?autologin=1"

Co zažila česká skautka v Ghaně? Přijďte si poslechnout její vyprávění do Skautského institutu

Co zažila česká skautka v Ghaně? Přijďte si poslechnout její vyprávění do Skautského institutu

Aneta patří mezi ty, kteří vdechují život Skautskému institutu, prostoru pro rozvoj a reflexi myšlenek skautingu. Obvykle působí jako člověk v zákulisí, odkud pro Skautský institut organizuje a produkuje různé události a akce. Nyní však dojde k výměně rolí a Aneta sama předstoupí před publikum s vyprávěním o zážitcích ze svého ročního pobytu v Ghaně. Přijďte si na vlastní uši poslechnout skautku, která toho ve svém mladém věku stihla tolik, kolik toho nezvládne mnoho jiných za celý život (čtěte dále :))

Aneta Adámková o zážitcích z pobytu v Africe

Aneta a její bohatý život, seznamte se

Narodila jsem se v Praze v době, kdy lidé chodili zvonit klíčema na náměstí. Patřím do střediska "Oheň" v Horních Počernicích, kde jsem zamlada vedla oddíl světlušek a zajišťovala hospodářství střediska. 12 let jsem hrála v ochotnickém souboru a pracovala v Sámovce s dětmi z dětských domovů. Začala jsem studovat Sociologii a Sociální politiku, po dvou letech jsem ale zvolila školu života, že se naučím anglicky a dostuduju v zahraničí. Rok v Norsku, Rok v New Yorku, Rok v Anglii, Rok v Ghaně. Kde se mi líbilo nejvíc? Nevím. Norsko má krásnou přírodu, New York úžasnou atmosféru, Anglie jejich lékory v Sainsbury´s a Ghana? Ghana je absolutně jiná než všechno!

Jedna epizodka z Ghany, která vás naladí na další středeční povídání

Potřebuji nutně koupit mop... Jdu vybrat peníze - bankomat nefunguje, píšu kámošovi, zda mám jet do dalšího města, protože mám jeho auto.Prej že ano... Tak si tak jedu a autu dojde benzín. Nemůžu zavolat - páč mi došel kredit. Říkám si, vezmu taxi k jinému bankomatu a koupím galon benzínu - jenže karta nikde. Jsem bez mobilu, bez auta a bez karty. V kapse mám 60 pesoes (6 Kč). Naštěstí jsem potkala kámoše, který mi zacvakal taxi. Světe div se, ale kartu pak někdo našel a vrátil do banky... Jen to auto pořád stojí uprostřed silnice, ale já už mám galon benzínu. A taky mop, který je původcem všech těchto potíží. Ponaučení pro příště? Nevytírejte podlahu!

Nejste ve středu v Praze? Přijeďte jindy, ve Skautském institutu se pořád něco děje!

A to je teprv jen začátek!

Za TDC
Tomáš Vovsík

 

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 348x

Práce s článkem

1
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu