....

Chyba na stránce: Skautky byly zpočátku pro smích. Skautský svět se ptá: Jak je tomu dnes? - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/1759-dubnovy-skautsky-svet-se-venuje-divcimu-skautingu?autologin=1"

Skautky byly zpočátku pro smích. Skautský svět se ptá: Jak je tomu dnes?

Skautky byly zpočátku pro smích. Skautský svět se ptá: Jak je tomu dnes?

Do vašich schránek již zřejmě dorazilo další číslo Skautského světa. Hlavní téma, na které jsme se v něm zaměřili, je letošní výročí 100 let od vzniku českého dívčího skautingu. Nedívali jsme se přitom jen do historie, ale z různých pohledů jsme sledovali i aktuální postavení dívek a žen v Junáku.

Pokud časopis neodebíráte, můžete si aktuální číslo prohlédnout nebo stáhnout v PDF do čtečky na webové stránce casopisy.skaut.cz.

K hlavnímu tématu v časopise najdete tyto články:

  • Tématický článek ČESKÉ SKAUTKY V ROCE STOPRVNÍM: Ten se ohlíží za tím, jak vypadaly počátky dívčího skautování, popisuje i současnost, např. to kolik je dívek a žen na vedoucích pozicích v Junáku a čím mohou být dívčí společenství přínosná a jedinečná
  • Zamyšlení instruktorek vůdcovského lesního kurzu Lyra O SMYSLU DÍVČÍHO SKAUTINGU. "Dívčí společenství může být krásné, stačí mu jen dát prostor a čas. V dnešní době si již nemusíme dokazovat rovnost s muži. Naopak je třeba hledat své místo ve světě jako žena," píší autorky v závěru článku.
  • Anketa: V ČEM MOHOU MÍT ŽENY V JUNÁKU JINÝ PŘÍSTUP NEŽ MUŽI?

V dubnovém čísle si dále můžete přečíst tyto články:

  • ŠKODOVKOU DO JAPONSKA: O veliké cestě, kterou se chystají vykonat dva skauti Boby a Ali až na světové jamboree do Japonska.
  • ROZHOVOR S ekopsychologem JANEM KRAJHANZLEM o lítání dětí venku i o tom, jak se můžeme rozvíjet skrze pobyt v přírodě. "Ubývá času, kdy děti můžou běhat venku, takříkajíc s klíčem na krku. Dětí na ulici také výrazně ubylo, takže je vlastně mnohem menší šance, že ti, kdo tam vyrazí, tam potkají nějaké své vrstevníky. Ulice přestala pro spoustu dětí být místem setkání," říká v rozhovoru.


Kromě toho najdete ve Skautském světě ještě spoustu dalších zajímavých článků. Přejeme vám příjemné čtení a těšíme se na všechny reakce a postřehy, které nám k časopisu poskytnete. Můžete je posílat na redakční email skautskysvet@skaut.cz.

Skautský svět je časopis pro skauty a skautky nad 24 let, tedy především pro činovníky a oldskauty. Měl by přinášet inspiraci a náměty na činnost i růst. Umožnit dospělým skautům se sledovat dění ve skautingu, zapojovat se do něj a být mu nápomocni.

Chcete si Skautský svět přiobjednat?

Jedno číslo Skautského světa stojí 25 Kč. Přiobjednání není složité.

• Pokud jste členy Junáka, stačí Skautský svět přiřadit k patřičnému jménu ve skautISu. Aby tato přiobjednávka byla platná, musí ji autorizovat odpovědný činovník vašeho střediska.

• Pokud členy Junáka nejste, využijte k objednání webovou stránku send.cz

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 889x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu