....

Chyba na stránce: Sněmovna schválila novelu zákona o dětských skupinách. Zákon tak již neohrožuje práci s věkovou kategorií benjamínků. - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/1762-snemovna-schvalila-novelu-zakona-o-detskych-skupinach-zakon-tak-jiz-neohrozuje-praci-s-vekovou-kategorii-benjaminku?autologin=1"

Sněmovna schválila novelu zákona o dětských skupinách. Zákon tak již neohrožuje práci s věkovou kategorií benjamínků.

Sněmovna schválila novelu zákona o dětských skupinách. Zákon tak již neohrožuje práci s věkovou kategorií benjamínků.

Poslanecká sněmovna schválila 8. dubna 2015 novelu zákona č. 247/2014 Sb. o poskytování služby péče o dítě v dětské skupině, která zavádí dobrovolnou registraci poskytovatelů předškolní péče tohoto typu a tedy již nijak neohrožuje práci s věkovou kategorií benjamínků v Junáku.

 Jak jsme vás již informovali v polovině února v článku Zákon o dětských skupinách. Jak se dotýká Junáka?  v září loňského roku schválený zákon a tedy i povinnost registrovat se jako dětská skupina (a naplňovat tak další s tím spojená hygienická, administrativní a další ustanovení zákona), by mohl podle některých výkladů vztahovat i na aktivity Junáka a jeho OJ s věkovou kategorií benjamínků.

Nyní schválená dobrovolná registrace umožňuje poskytovatelům služby péče o dítě v dětské skupině možnost rozhodnout se, zda se registruje (a bude muset naplňovat s tím související ustanovení zákona) či nikoliv - a tedy se ho tato ustanovení nebudou týkat.

Junák spolu s dalšími sdruženími v rámci ČRDM, Člověkem v tísni, Asociací lesních školek a řadou dalších osob a institucí poukazoval již od počátku na nevhodnost navrženého a přes veškerou (nejen naši) snahu schváleného znění a těší nás, že se nám podařilo včas dosáhnout schválení novely. Ta bude nyní procházet standardním legislativním procesem, tj. projednáváním ve Senátu (vzhledem k tomu, že Senát chtěl změnit zákon do dnešní podoby již při loňském projednávání, zde neočekáváme odpor) a po té bude předložen k podpisu prezidentovi.

Lenka Šablová, asistentka starosty Junáka

 

 

 
logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 533x

Práce s článkem

1
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu