....

Chyba na stránce: Hospodářské výkazy 2014 ve skautISu. Máte odevzdáno, je ještě čas nebo už je po termínu? - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/1804-hospodarske-vykazy-2014-ve-skautisu-mate-uz-odevzdano?autologin=1"

Hospodářské výkazy 2014 ve skautISu. Máte odevzdáno, je ještě čas nebo už je po termínu?

Hospodářské výkazy 2014 ve skautISu. Máte odevzdáno, je ještě čas nebo už je po termínu?

Docela dobře se vaší jednotky může týkat kterákoli z tří možností z titulku tohoto článku. Jak to tedy s termíny pro odevzdání hospodářských výkazů za rok 2014 přesně je?

Posledním krokem k úplnému uzavření registrace 2015 je odevzdání hospodářských výkazů organizačních jednotek do skautISu. To mělo podle směrnice ke zpracování registrace pro rok 2015 proběhnout nejpozději do 15. 4. 2015.

Samozřejmě je ještě potřeba počítat s výjimkou pro jednotky, jejichž daňové přiznání zpracovává daňový poradce. Takové jednotky odevzdávají hospodářský výkaz do 10. 7. 2015, nicméně i v takovém případě je třeba výkaz do 15. 4. alespoň založit a zaškrtnout, že se na něj vztahuje tento pozdější termín.

V tuto chvíli (29. 4. 2015) bohužel zbývá ještě několik desítek jednotek, které hospodářský výkaz zatím ve skautISu neodevzdaly nebo dokonce ještě ani nezaložily.

Jak na to?

Naštěstí je celá administrativní procedura s výkazy poměrně jednoduchá, takže pokud máme k dispozici potřebné údaje z účetnictví, je založení, vyplnění a odevzdání výkazu otázkou několika málo minut. Postupně stačí provést následující kroky:

Otevřete ve skautISu svoji jednotku (za kterou budeme hospodářský výkaz odevzdávat) a z nabídky záložek vyberte "Hospodářské výkazy".

Hned nahoře je v zeleném rámečku formulář pro přidání nového výkazu. Do něj stačí zadat rok (2014), vybrat typ výkazu (zda jednoduché nebo podvojné účetnictví) a vybrat zda se bude zadávat s přesností na halíře nebo na celé tisíce. Tady je také k k dispozici zmíněná volba pro případ, že budete odevzdávat výkaz v odloženém termínu - pokud ano, je to potřeba zde zaškrtnout. Když je vše správně nastaveno, stačí kliknout na tlačítko založit.

Objeví se vlastní formulář, kam je možné zadat čísla. Dole pod tabulkou jsou ještě k dispozici další ovládací tlačítka. Nejdůležitější je to pro odevzdání :-)

Co teď?

  • Pokud máte výkaz odevzdaný, máte všechno hotovo, děkujeme.
  • Pokud ne, zkontrolujte zda je založený a případně označte, že se vás týká odložený termín.
  • Pokud se vás odložený termín netýká, výkaz co nejdříve vyplňte a odevzdejte.
  • Pokud máte dotazy, pište na registrace@skaut.cz

František Šereda (Moulin)
asistent organizačního zpravodaje

 

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 1185x

Práce s článkem

1
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu