....

Chyba na stránce: Skupinová sleva ČD – jak se od května mění ? | AKTUALIZOVÁNO - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/1809-skupinova-sleva-cd-jak-se-od-kvetna-meni-a-s-cim-je-treba-pocitat?autologin=1"

Skupinová sleva ČD – jak se od května mění ? | AKTUALIZOVÁNO

Skupinová sleva ČD – jak se od května mění ? | AKTUALIZOVÁNO

České dráhy od začátku května zavedly změny při kupování jízdenek na skupinovou slevu pro více než 5 osob. K 15. květnu došlo k dalším změnám - jejich rekapitulaci nabízíme níže.

Aktuálně je systém přepravy skupin více než 5 osob nastaven takto:

V případě nákupu jízdenek méně než 72 hodin před odjezdem bude cestující odbaven jako do 30. dubna 2015 - skupinovou slevu je možné využít, je-li pro skupinu cestujících nejvýhodnější. Sleva je  kalkulovaná pro skupiny 2 až 30 osob.

V případě rezervace více než 72 hodin před odjezdem, bude cestující odkázán na objednávkový formulář na www.cd.cz/skupiny (viz níže). Jízdně je však již opět možné zaplatit prostřednictvím e-shopu ČD a nikoli pouze hotově na pokladně.

 Co od května změnilo (rekapitulace)

-        při rezervaci jízdenky více než 72 hodin před odjezdem je třeba využít objednávkový formulář ČD - viz www.cd.cz/skupiny 

 

-          jízdenku je pak třeba vyzvednout a zaplatit minimálně 2 dny (ne méně než 48 hodin před odjezdem vlaku!) a to buď u pokladny na jakékoli železniční stanici (tedy samozřejmě pouze tam, kde pokladny fungují) nebo přes e-shop ČD

-          součástí takto zarezervovaných jízdenek je i místenka (v běžných vlacích)

-          pokud na výpravu jede méně dětí/dospělých, než jste zarezervovali jízdenek, je možné na základě potvrzení průvodčího vlaku požádat o vrácení peněz za nevyužité jízdenky; v případě, že to bude ještě týž den u pokladny, kde byla jízdenka vydána, budou peníze vráceny ihned, v případě pozdější žádosti do tří měsíců

-         kompletní informace naleznete na stránkách ČD, konkrétně zde (rezervace více než 3 dny před odjezdem) a zde (rezervace méně než 3 dny před odjezdem)

Jaká je sleva?
Rozhodnete-li se pro skupinovou jízdenku a podaří-li se vám ji zdárně získat, znamená to slevu 25% pro druhého člena skupiny a slevu 50% pro každého dalšího člena skupiny (bez ohledu na to, zda se jedná o dospělé či děti). Pokud si zároveň zarezervujete a zaplatíte i zpáteční cestu, tak na ni získáte slevu dalších 5% z celkové částky.
 
ČRDM jedná
Česká rada dětí a mládeže jednala v této věci (a ve věci aktuálně nefungujících slev na karty EYCA – a tedy i Členských karet Junáka) s vedením Českých drah i ministrem dopravy. České dráhy zdůvodnily nová opatření snahou o co možná optimální vytíženost vlaků (tři dny potřebují na to, aby dokázaly v případě potřeby navýšit kapacitu vlaku) a bohužel se zatím nepodařilo najít cestu, jak dosáhnout vstřícnějších podmínek. Co se týká slev na karty EYCA, kde minulý rok členská sdružení ČRDM rychle vyšplhala až na maximální slevu 10% z ceny jízdenky, měly by – dle příslibu z jednání s ČD – znovu začít fungovat ještě před prázdninami.
 

Lenka Šablová, asistentka starosty Junáka

 

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 5097x

Práce s článkem

4
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

19 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu