....

Chyba na stránce: Skautský závod Vyškovská 50: lidé mají problém se zdravovědou - Křižovatka"

Skautský závod Vyškovská 50: lidé mají problém se zdravovědou

Střelba z praku nebo nošení barelu do schodů. Takové úkoly čekaly na účastníky druhého ročníku závodu Vyškovská 50, který pořádalo skautské středisko ve Vyškově. Extrémní závod dvojic, který se konal 2. května, byl otevřený široké veřejnosti. Cílem akce je podporovat aktivity neorganizované mládeže a propagovat pohyb v přírodě.

Závodu se celkem zúčastnilo 60 týmů. Zájem byl velký, 10 skupin museli vyškovští skauti i odmítnout. „Proto jsme hledali větší prostory a jsme velice rádi, že nám letos poskytlo nově zázemí vyškovské gymnázium,“ popsal hlavní organizátor Martin Vašíček. Závod podpořilo město Vyškov a ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.

Padesátikilometrová trasa byla náročnější než loni a vedla z Vyškova kolem Opatovické přehrady, Rakoveckým údolím a přes Luleč zpět do Vyškova. Závod však není jen o tom překonat trasu, co nejrychleji. Soutěžící získávají body i za úspěšné splnění stanovišť. Těch bylo více než v prvním ročníku. „Novými úkoly bylo rozdělávání ohně, střelba praku nebo nošení barelů s vodou do schodů. Z minulého ročníku jsme ponechali populární stanoviště jako lanové překážky a jízdu na lodích,“ sdělil Vašíček. Největší problém dělala soutěžícím střelba z praku a zdravověda, kde měli za úkol ošetřit zraněného cyklistu.

Přestože ráno na startu pršelo, k závodu na padesátikilometrové trase nastoupilo 36 dvojic a na třicetikilometrové trase 24 dvojic. Celkem 13 týmů závod nedokončilo. „Někteří závodníci za námi přijeli také z velké dálky, jako například z Ostravy, Prahy, Břeclavi či Znojma,“ uvedl Vašíček.

Letošní novinkou byla možnost sledování online dění během závodu na NezvykTV.  Závod mediálně podporoval portál vyskov.cz. Po náročné cestě v cíli na závodníky čekaly švédské stoly od restaurace Gourmet.

Celkovým vítězem závodu na 50 km se stal domácí tým skautů ze střediska Vyškov ve složení Bořivoj Hirš a Luděk Vrtílek. Získali putovní sošku, kterou vytvořil vyškovský umělec Tomiš Zedník. Kromě toho si nejlepší závodníci odnesli ceny, které věnovalo Fitness Trinity, Fitness Karel Zouhar, Fitness shop, Relaxační studio Havaj, Kadeřnictví U Radnice, Restaurace Rugby a Prosports Vyškov.