....

Chyba na stránce: Světový den životního prostředí: čas přijmout závazek - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/1890-svetovy-den-zivotniho-prostredi-cas-prijmout-zavazek?autologin=1"

Světový den životního prostředí: čas přijmout závazek

Světový den životního prostředí: čas přijmout závazek

Na 5. června připadá Světový den životního prostředí (World Enviromental Day). Každoročně jej s určitým tématem upozorňujícím na ekologické či globální problémy vyhlašuje UNEP - Enviromentální program Spojených národů.

Tématem letošního ročníku je heslo Sedm biliónu snů. Jedna planeta. Konzumujme svědomitě! Poselství hesla je jasné: stav planety a životního prostředí závisí na tom, s jako mírou odpovědnosti zacházíme s přírodními zdroji a také na tom, jak odpovědně přemýšlíme o spotřebovávání, konzumování, nakupování a vůbec využívání nejen výrobků a potravin, ale i vody nebo energie.

S uvedeným heslem se pojí rovněž mezinárodní osobní výzva: každý se může (v souladu se svým snem - představou, jak by měl vypadat náš svět) rozhodnout k přijetí závazku, kterým přispěje ke zlepšení stavu životního prostředí. Výzvou může být odpovědnější zacházení s tekoucí vodou, zavedení tříděného odpadu do klubovny, vysázení stromků, využívání kola místo auta nebo třeba chození do schodů namísto ježdění výtahem. Výzvu můžete zveřejnit na oficiálních stránkách Světového dne životního prostředí stejně jako na facebooku - zde se výzvy zveřejňují pod #OneLess odkazem. S osobní výzvou se s námi můžete podělit také na facebookových stránkách zahraničního odboru.


Barbora Brtnová - Šalupa, asistentka zahraniční zpravodajky

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 770x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu