....

Chyba na stránce: Letní dobrodružství je tu! Zachyť to své a poděl se o něj! Prázdninová soutěž je tady! - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/1931-letni-soutez?autologin=1"

Letní dobrodružství je tu! Zachyť to své a poděl se o něj! Prázdninová soutěž je tady!

Letní dobrodružství je tu! Zachyť to své a poděl se o něj! Prázdninová soutěž je tady!

Letní prázdniny už zákeřně strkají prstíčky do dveří. Člověk cítí podivné mravenčení po celém těle. Už je opravdu blízko čas, kdy hodíme svoje batohy na záda a zamáváme škole, městu, civilizaci. Čas, kdy se opět budeme houpat na vlnách a pevně držet pádlo místo propisky. Léto je téměř synonymum pro dobrodružství. Zachyťte právě to vaše a pojďte s námi soutěžit o hodnotné ceny!

Jako každý rok i letos jsme pro vás připravili letní soutěž. Ovšem tento rok poprvé nebude pouze fotografická, ale zajímá nás, jak si poradíte s výzvou natočit krátký videovstup!

Co všechno budeme hodnotit? Především estetickou stránku, originalitu, kreativitu a technické provedení. Poslaná fotografie by tematicky měla sedět do vámi vybrané kategorie, dávejte proto bedlivě pozor na správné napsání předmětu zprávy, ten pak označuje vybranou kategorii, v které chcete soutěžit. Nezapomeňte ani na to, že z fotek by mělo jít poznat, že se jedná o skautský tábor či že na fotografii stojí/sedí/klečí/skákají skauti a skautky.

Letošní letní soutěž vyhlašujeme ve čtyřech kategoriích:

1.  (Ne)tradiční táboroviny

Děláte na táboře něco, co nikdo jiný nedělá? Hrajete nějaký neobvyklý sport? Táboříte na neuvěřitelném místě? Anebo naopak máte tábor klasický s nástupy v podkolenkách a se skautskými klobouky? Nosíte u sebe neustále skautské hole? Stavíte si svojí vlastní pec? Zkrátka vyfoťte cokoliv, co má s táborem nějakou spojitost.

Fotografie nám pošlete do 31. srpna v co nejlepší kvalitě na adresu:

karel.frnka@junak.cz
do předmětu zprávy napište LS táboroviny

A nezapomeňte mít na sobě šátek!

2. Dobrodružství na cestách

Ne každý má možnost vyfotit super fotku na táboře, proto je tady kategorie číslo dvě. Jedete na prázdniny za babičkou do Keni? Zúčastníte se polární expedice? Anebo naopak prozkoumáváte s kamarády zákoutí rybníka Kačáku za chalupou? Chodíte ráno pozorovat srnky, jak se pasou? Dobrodružství na nás čeká všude, otázkou je, zda ho dokážete na svých cestách zachytit. Pokud ano, neváhejte se o ně s námi podělit.

Všechny fotografie v co nejlepší kvalitě posílejte do 31. srpna na adresu:

karel.frnka@junak.cz
do předmětu zprávy napište LS dobrodružství

A nezapomeňte mít na sobě šátek!

3. Skautské prázdninové video 


Již jste viděli nějaké vlogy? Máte svého oblíbeného vloggera? A co si vlogování vyzkoušet také? Moderní svět již dávno není jen o fotografiích. Dnes je video králem internetu! Natočte tedy své vlastní a originální krátké video dlouhé 1 - 5 minut a nahrajte ho na youtube. Klíčová slova, jež by se měla ve videu objevit, jsou dobrodružství, přátelství, zábava, příroda, spolupráce a hra. Čím víc jich užijete, tím lépe.

Odkaz pak pošlete do 31. srpna na adresu:

karel.frnka@junak.cz
do předmětu zprávy napište LS vlog

A nezapomeňte mít na sobě šátek!

4. Instagramová fotka 


Určitě jste si všimli, že Junák má oficiální profil i na Instagramu. Některé momentky totiž nejdou zachytit profi fotoaparátem, třeba ho zrovna nemáte u sebe, nebo ho nemáte vůbec. Ale chytrý telefon, iPod a další vychytávky už má dnes kdekdo. Díky moderním technologiím můžeme vyfotit třeba pasoucího se jelena před stanem, největší rybí úlovek našeho života či prase, které hlídá dole pod stromem, na nějž jsme zrovna vylezli.

Co nejvíce překvapivou fotografii publikujte na instagramu s hashtagem #skaut do 31. srpna! Nejlepší čeká rozhodně repost!

A nezapomeňte mít na sobě šátek!

Ať už soutěžíte v jakékoliv kategorii (kromě Instagramu), vždy uveďte i středisko či přístav, ze kterého pocházíte a váš věk. Budeme rádi, když nám navíc napíšete, jaký příběh se skrývá za vaší fotografií, popřípadě jak těžké pro vás bylo natočit video.

A co za to?

Nejlepší fotky a videa použijeme pro propagaci skautingu, mohou se objevit ve skautských časopisech, na oficiálním profilu na Facebooku či dokonce mohou být součástí plakátů. Navíc v každé kategorii vyhlásíme jednoho vítěze, jenž od nás získá hodnotné a hmotné ceny. Účastí v této soutěži samozřejmě souhlasíte s bezúplatným využitím vašich fotografií a videí.

Toužíš po jiné výzvě?

Jestliže nemáš fotografické vlohy, potom je tu připravena Letní výzva Polibku Múzy se třemi soutěžními kategoriemi:

1. Upcyklace
 

Vytvoř užitečný a esteticky povedený výrobek z odpadu nebo staré rozbité věci a zjednoduš si tak pobyt pod stanem, vaření v kuchyni či celotáborový nákup! Upcyklovat můžeš vše na co si vzpomeneš - od běžných PET lahví přes europalety až po staré auto.

Nezapomeň vyfotit použité materiály před tvorbou a výsledný produkt upcyklace, obě fotografie nahraj na: 

Galerie Polibku

2. Komiks

Kreslené příběhy stále těží ze své popularity. Ty jejich tvorbou můžeš zahánět nespavost ve stanu, nudu po cestě ve vlaku nebo při opalování se u vody. Jaký dokážeš vymyslet příběh na 1-6 panelů? Nakresli komiks s rozsahem 1-6 panelů, použít můžeš i naši šablonu na stránkách Polibku Múzy. Pokud váháš s rozměry - jeden panel v šabloně má 6 x 5 cm.

Doma pak vše naskenuj do počítače a nahraj na: 

Galerie Polibku

3. Zápis z noční hlídky

Noční hlídky každému utíkají jinak - někdo spí, jiný zase vidí přízraky nebo kreslí komiks do Letní výzvy. Zažil(a) jsi opravdu neobvyklou noční hlídku? Máš vtipnou příhodu ze své služby, anebo chceš popsat zážitek ze své první zkoušky odvahy? Letní výzva je tu pro Tebe! Zápis z noční hlídky je omezený na maximálně 150 slov (přibližně 1000 znaků včetně mezer).

Napiš jej a přihlaš na:

Galerie Polibku

Více informací o Letní výzvě najdeš na webu Polibku nebo na Facebooku!

Za komunikační tým Junáka a za Polibek Múzy

Karel Frnka
redaktor externí komunikace

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 815x

Práce s článkem

1
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu