....

Chyba na stránce: Sluneční zátoka 2015 - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/1955-dospeli?autologin=1"

Sluneční zátoka 2015

Sluneční zátoka 2015

Sluneční zátoka 2015

Čigoligo Jestřábe,aneb Motýl ve tváři,

tak to začínalo a pod tím heslem jsme se sešli v sobotu 20.6.2015 ve Sluneční zátoce na tradičním setkání, které tu každoročně pořádá Sdružení přátel Jaroslava Foglara u památníku jeho 16 táborů ve Sluneční zátoce a blízkém okolí.

Letošní, již 13. setkání, které se konalo na paměť 90. výročí původního tábora v zátoce Neznáma a které letos bylo doplněno a oživeno poprvé o divadelní představení s názvem "Čigoligo Jestřábe aneb Motýl ve tváři" předvedené souborem "Nezávislé podšafranické divadlo". Při trochu žertovném pojetí skutečných příběhů Dvojky jsme na improvizovaném jevišti potkávali Jestřába, Rikitana, Rodriga, Alvareze, Jana Tleskače a řadu dalších, kteří psali a žili historii hochů od Bobří řeky.

Jaroslav Foglar k tomu říká: Loučím se se Sluneční zátokou a v duchu znovu vidím prozářený palouk s bílými stany u Bobří řeky a na chvilku jsem opět Rikitanem. Bobří řeka hučí a zpívá přes splávky a omleté balvany rejžáky, najednou je tady Alvarez a červený míček letí z ohromné výše Rodrigovy skály a potok ve Zlatém údolí vydává měsíční kámen.

V našich knihovnách na nás hledí z čestného místa řada knih s příběhy, které našemu mládí přinesl nezapomenutelný Jestřáb - Jaroslav Foglar.

Cože znamená ten Motýl ve tváři? Kdo četl Foglarovu knížku "Devadesátka pokračuje", ten už bude vědět...

Celá "reportáž" br. Sonnyho a Mravence z Ledečského klubu oldskautů viz 

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 929x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu