....

Chyba na stránce: Se Sametkami může vyhrát každý! ČRDM přináší geocachingovou hru s autentickými příběhy - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/1992-se-sametkami-muze-vyhrat-kazdy-crdm-prinasi-geocachingovou-hru-s-autentickymi-pribehy?autologin=1"

Se Sametkami může vyhrát každý! ČRDM přináší geocachingovou hru s autentickými příběhy

Se Sametkami může vyhrát každý! ČRDM přináší geocachingovou hru s autentickými příběhy

Symbolicky, totiž v den 47. výročí vpádu vojsk Varšavské smlouvy do ČSSR začíná hra Sametky, která má připomenout pohnuté období našich novodobých dějin. S podtitulkem „Od srpna k listopadu“ ji už podruhé organizuje Česká rada dětí a mládeže (ČRDM). Smyslem hry je pobavit její účastníky a přitom jim nenásilnou formou zprostředkovat autentické – a často i málo známé – příběhy lidí prožité v éře okupace a nesvobody mezi srpnem 1968 a listopadem 1989.

Princip hry není sám o sobě nijak složitý, spočívá vlastně v objevování poschovávaných krabiček s pamětnickými příběhy. I letos jich bude v průběhu celé hry ukryto na různých místech po celé naší vlasti na 150. Kešky s texty příběhů bude možno vypátrat podle příslušného popisu nebo za pomoci GPS navigace. Hledané plastové krabičky obsahují bloček s příběhem. Pravidla hry a veškeré další potřebné informace jsou zájemcům k dispozici na webu sametky.cz.

Díky Sametkám mají hráči a hráčky šanci nejen načerpat nebo doplnit si své znalosti našich moderních dějin, ale získat navíc i zajímavé odměny. Hraje se třeba o campingové soupravy od firmy MEVA, o deskové hry od společnosti MINDOK či o psací potřeby od společnosti Stabilo; zážitky zase slibuje COODY Outdoor či Play across Prague. V individuální kategorii čeká na nového majitele či majitelku chytrý telefon od společnosti Aligator. Ve všech kategoriích se mohou hráči těšit na řadu zajímavých knih, DVD a audio materiálů.

Vyhrát mohou opravdu všichni! Odměněni budou totiž nejen ti, kteří najdou nejvíce „SAMETových kešEK“ neboli SAMETEK. Do slosování o odměny po skončení hry 17. listopadu mohou být zařazeni všichni, kdo najdou alespoň jednu krabičku s příběhem. Více informací získáte na sametky.cz, novinky můžete sledovat na ADAM.cz a na Facebooku.

Za komunikační tým Junáka

Karel Frnka
redaktor externí komunikace

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 927x

Práce s článkem

2
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu