....

Chyba na stránce: 72 hodin aneb kecy nemají cenu! Udělej něco i ty! - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/2014-kecy-nemaji-cenu-udelej-neco-i-ty?autologin=1"

72 hodin aneb kecy nemají cenu! Udělej něco i ty!

72 hodin aneb kecy nemají cenu! Udělej něco i ty!

"Zasaď strom třeba se starostou..." To je motto letošních 72 hodin. Projektu, jehož mladším sourozencem je náš Skautský dobrý skutek. 72 hodin, to jsou tři dny plné dobrovolnických aktivit, které se v České republice konají již po čtvrté. 


Junák - český skaut má od letošního roku vlastní projekt tohoto typu - Skautský dobrý skutek, který se v roce 2016 uskuteční v termínu 15. dubna až 1. květnaPřestože skautské projekty (v pilotním ročníku jich byly čtyři desítky) probíhají v odlišném termínu, budou i skautští dobrovolníci (bylo jich více než sedm set) započítáni do celkových čísel 72 hodin, protože Junák - český skaut je členem České rady dětí a mládeže. Pokud by se jakákoli skautská jednotka chtěla zapojit do 72 hodin přímo, samozřejmě může, stejně jako v jakémkoli jiném roce.

 


Kdykoliv během těchto 72 hodin, tedy od čtvrtka 8. října 2015 od 12.00 do neděle 11. října 2015 do 12:00, a zároveň jakkoliv dlouho se dobrovolníci po celém Česku pustí do aktivit, které pomohou druhým, přírodě, či jejich okolí. Výsledkem těchto projektů bude mnoho úsměvů, radosti, dobrých pocitů z vykonané práce a mnoho dalších pozitivních účinků. Zapojit se může úplně každý - rodina, jednotlivec i celá skupina.

A proč je letošním mottem právě ,,Zasaď strom třeba se starostou?" Cílem projektu je totiž také podpora vztahů s radnicí v místech, kde fungují oddíly, skupiny a další dětské organizace. Věříme, že posílení vztahů s radnicí je prvním krokem ke spokojenému fungování. No a uznejte sami, když budete kopat jámu pro strom s panem starostou… Kde není starosta, může pomoc sportovec, policista, youtuber, herec, novinář, babička, zkrátka kdokoliv, kdo bude mít chuť.

Do projektu je samozřejmě možné se zapojit i jakkoliv jinak. Například vymyslet úklidovou akci, zazpívat seniorům, či natřít autobusovou zastávku. Nápadů je mnoho a ne vždy se k nějakému kroku rozhoupeme, projekt 72 hodin je vhodnou příležitostí, jak udělat to, na co se už dlouho chystáte.Podrobnější informace a registraci do projektu naleznete na webové stránce 72hodin.cz.

Za celým projektem pak stojí Česká rada dětí a mládeže.

Za Skautský komunikační tým

Karel Frnka
redaktor externí komunikace

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 1251x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu