....

Chyba na stránce: Stahujte stoletý archiv skautských časopisů online! - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/2039-stahujte-stolety-archiv-skautskych-casopisu-online?autologin=1"

Stahujte stoletý archiv skautských časopisů online!

Stahujte stoletý archiv skautských časopisů online!

"Začínáme s novým listem v těžkých dobách, kdy jiné zanikají. Pouštíme se do života bez nakladatele, bez základního fondu, spoléhajíce jako vždy pouze na vlastní svou práci a na vítězství zdravých ideí, které již mnoho a mnoho přátel našemu hnutí získaly ve všech vrstvách naší společnosti."

A. B. Svojsík

Tímto úvodním slovem se představil 15. ledna 1915 první ročník časopisu Junák, později pod jménem Skaut-Junák. Přečtěte si celý text klidně sami na stránce skaut-junak.skauting.cz. Právě na tuhle stránku se umisťují digitalizovaná čísla časopisů!

Proč? Nyní, po sto letech, slavíme my skauti a skautky významné výročí nejstaršího časopisu pro mládež. I když byl časopis komunisty a nacisty několikrát zakázán, nakonec vždy spolu s obnovou organizace začal opět vycházet. A vychází dodnes.

Přečtěte si všechna čísla online zdarma

Skautské časopisy v pdf můžete číst a stahovat na:

skaut-junak.skauting.cz

Komplet celá časopisová historie bude do ledna 2016 online k dispozici všem, ke studiu nebo jen tak pro radost. Začtěte se do tiskovin, které se četly, když byl skauting ještě v kolébce nebo docela nedávno. Už nyní si můžete stáhnout celou časopiseckou sérii z první republiky. Další čísla stále přibývají.

Za TDC
Tomáš Vovsík

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 2193x

Práce s článkem

3
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

2 Názory
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu