....

Chyba na stránce: Říjnový Skautský svět se věnuje návratům i uprchlíkům - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/2078-rijnovy-skautsky-svet-se-venuje-navratum-i-uprchlikum?autologin=1"

Říjnový Skautský svět se věnuje návratům i uprchlíkům

Říjnový Skautský svět se věnuje návratům i uprchlíkům

Téma prvního čísla letošního ročníku Skautského světa zní Skautské návraty. Podívali jsme se podrobněji na ty, kteří se ke skautování vracejí po delší pauze. Kromě článku o navrátilcích si také můžete přečíst rozhovor o aktuálním tématu uprchlictví a nebo zamyšlení Stanislava Balíka - Ježka o třech základních principech skautingu - první ze seriálu textů od představitelů lesních škol.


Tématický článek Skautské návraty představuje příběhy dvou skautů, kteří se po delším čase vrátili ke svému oddílu či středisku. Zajímavé je, že o počtech a složení těchto "navrátilců" toho v současnosti moc nevíme. Data o nich máme jen z let 2008-2015, zatím si je však nikdo nevyžádal. "Území skautských navrátilců zároveň nadále zůstává málo probádaným a zasloužilo by si mnohem větší pozornost," píše v závěru článku jeho autor.

Slovo "Návrat" se objevilo na ceduli azylového domu, který řídí Robert Prade, o němž píšeme v nové rubrice Zoon politikon. Robert byl vedoucím liberecké vlčí smečky ve středisku Stopa. Tu později vedl Lišák, autor zamyšlení nad smyslem velkých skautských akcí v rubrice Agora.

Nejen toto číslo Skautského světa tak ukazuje, že dnešní svět je propojený víc, než by se nám mohlo na první pohled zdát...


V říjnovém čísle si můžete přečíst ještě další články:

  • Objevme znovu radost z překonávání sebe sama - V tomto ročníku Skautského světa jsme se rozhodli rubriku Zamyšlení pojmout jako seriál. Oslovili jsme zástupce několika lesních škol a položili jim následující otázky: Jaký význam mají pro dnešní Junák tři základní principy skautingu? Jak můžeme ostatním i sami sobě pomáhat v tom žít v souladu s nimi? Jako první odpovídá Stanislav Balík – Ježek z Jesenické lesní školy.

  • Uprchlíci jsou lidé jako my - S Věrou Roubalovou Kostlánovou, signatářkou Charty 77, která se od Sametové revoluce věnuje práci s migranty a uprchlíky a psychoterapii, o nejistotách a šíření strachu i o tom, co bychom mohli dělat pro jejich zmírňování. "To, že můžete děti migrantů i uprchlíků brát do oddílů, je podle mě ta nejlepší a největší pomoc. Když ty děti poznají další děti zblízka, vyrostou mezi nimi a nebudou pro ně někdo cizí a odlišný," říká v rozhovoru Věra Roubalová Kostlánová.

  • Montessori: Buďme připraveni! - V rubrice Rodinný skauting jsme se v tomto ročníku rozhodli postupně věnovat různým pedagogickým směrům. Tomu, jak mohou obohatit naše rodičovství, i skautování. Prvním z nich je metoda Montessori. Přečtěte si, jak můžete upravit svou domácnost, ale i klubovnu nebo základnu tak, aby byly přístupnější dětem.


Na dalších stránkách najdete třeba ještě reportáž ze setkání českých a německých skautů z Hlinska a Rottenburgu, kteří se při něm rozhodli napomáhat obnově kostelů na Broumovsku.

Skautský svět je časopis pro skauty a skautky nad 24 let, tedy především pro činovníky a oldskauty. Měl by přinášet inspiraci a náměty na činnost i růst. Umožnit dospělým skautům se sledovat dění ve skautingu, zapojovat se do něj a být mu nápomocni.

Chcete si Skautský svět přiobjednat?

Jedno číslo Skautského světa stojí 25 Kč. Přiobjednání není složité.

• Pokud jste členy Junáka, stačí Skautský svět přiřadit k patřičnému jménu ve skautISu. Aby tato přiobjednávka byla platná, musí ji autorizovat odpovědný činovník vašeho střediska.

• Pokud členy Junáka nejste, využijte k objednání webovou stránku send.cz

 

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 516x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu