....

Chyba na stránce: Roveři z celé Evropy v létě vyrazí do Francie. Budeš tam také? - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/2136-roveri-z-cele-evropy-v-lete-vyrazi-do-francie-budes-tam-take?autologin=1"

Roveři z celé Evropy v létě vyrazí do Francie. Budeš tam také?

Roveři z celé Evropy v létě vyrazí do Francie. Budeš tam také?

Že je jen málo akcí čistě pro rovery a rangers? Že po Obroku jste nabuzení do dalších zážitků a zkušeností, ale další ročník bude, jak jinak, zase až ob rok? Že jste slyšeli o skvělých zahraničních akcích, ale letošní jamboree vám uteklo (nebo nestačilo)?

Utřete slzy a těšte se, už příští tok nás totiž čeká 5. Celoevropské setkání roverů a rangers, a to rovnou ve Francii. Žhavte počítače, registrace na Roverway 2016 byla spuštěna!

Okej, ale co je to za akci?

Zážitky nabité celoevropské setkání roverů a rangers z celé Evropy, které se bude konat 3. - 14. srpna 2016, tedy příští léto ve Francii.

No, ale to je celkem daleko, za dlouho, a tak…
Proč bych tam měl/a chtít?

Je to dost unikátně řešená akce. Na jiné se jezdí jen s národním kontingentem, ale tady je to úplně jinak – s vlastní skupinou/kmenem si sami zvolíte, co byste chtěli zažít, co vidět a připojíte se k několika dalším skupinám ze všech koutů Evropy. S nimi strávíte v podstatě celou Roverway. Když budete chtít, na Čechy vůbec nemusíte narazit.

Stejně tak je úplně jedno, jestli vyrazíte se svým roverským kmenem, s kamarády z čekatelek, nebo s úplně náhodnou partou, kterou potkáte ve Skautském institutu. O seznamování s rovery napříč Evropou i rodnou hroudou tak nebude nouze!

Počkej, jak že si to sami volíme?! Jak to probíhá?

Celá akce je rozdělená na dvě nabité části:

1. část "Route - Cesta":

Trvá prvních 7 dní, takže po zahajovacím ceremoniálu se rozjedete do šech koutů Francie a záleží na vás, jak to bude probíhat – jestli to bude víc cestování po kultuře/adrenalinové zážitky/turistika/vzdělávací projekty, nebo poznávání života ve Francii. Prostě si vyberete, co vám sedne nejvíc. Na výběr toho bude opravdu hodně - počítaje chozením po horách, přes plachtění, po návštěvy galerií a muzeí, nebo něco úplně jiného.

Francouzi slibují 100 různých cest (aktualita - 42 z nich už je online v odkaze)! Výchozí města budou: Lille, Strasbourg, Rennes, Marseille, Paris, Lyon, Toulouse – prostě celá Francie.

2. část „Jambville – Kemp“:

Víte jak – není tábor jako tábor. Ten na Roverway bude dost výjimečný. Francouzští skauti mají vlastní vesnici, zámek a přilehlé panství nedaleko Paříže!

- No kidding! –

Po Cestě se všichni sjedou do skautské vesnice Jambville, kde bude na každý den připravený jiný skvělý blok programů, takže si společně s vaší Route-skupinou užijete aktivity, které se vám líbí..

Pecka! Chci nějaký bližší info!

Pro začátek stačí, že komu je:

16-22 let, pak může jet jako účastník
22 a víc let, ten může jet jako vedoucí skupiny, nebo IST (International Service Team) – srdce celého Roverway, kteří mají kromě organizace také vlastní doprovodný program, takže si to také bezezbytku užijete!

Registrovat se můžete adrese: http://www.skaut.cz/roverway/registrace/

Spoustu věcí se dočteš na webu českého kontingentu, určitě sleduj náš Facebook a vůbec – pojeď s námi! Roverway je skvělá akce plná zážitků a přátel, to si prostě nemůžeš nechat ujít!

Určitě se podívejte na naše první video
a na ofiko trailer od Francouzů 

Tým Českého kontingentu se těší právě na tebe, tak se přidej k nám!
Zn.: Odzkoušeno na vlastní kůži!

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 1846x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu